Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Urządzenia do wykrywania wycieków

Detektory i wykrywacze wycieków to urządzenia służące do wykrywania obecności niebezpiecznych gazów i płynów w otoczeniu lub do kontrolowania szczelności instalacji. W zależności od rodzaju urządzenia, działają one na różne sposoby i przeznaczone są do zastosowania w konkretnych miejscach instalacji lub niezależnie od nich. Detektory i wykrywacze wycieków zapewniają bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Wykrywacze i detektory - urządzenia pomagające w unikaniu wycieków 

Wykrywacz wycieków jest przydatnym urządzeniem pomiarowym w domu, ponieważ pozwala na szybkie wykrycie wycieku, na przykład z rur wodociągowych i podjęcie odpowiednich działań, zanim powstanie poważna szkoda lub zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Detektory wycieków umożliwiają wykrycie awarii zapobiegając takim problemom, jak kosztowne zalanie podłóg, ścian, mebli czy innych przedmiotów. Woda, która przedostaje się do ścian i podłóg, może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, a te powodują problemy zdrowotne, takie jak alergie, astma i inne choroby układu oddechowego.

Detektory wycieków pozwalają nam więc oszczędzić własne zdrowie, ale też wodę, energię, ewentualne straty - a więc też i pieniądze. Najistotniejszą kwestią jednak jest bezpieczeństwo. Wycieki wody mogą prowadzić do poważnych zagrożeń dla mieszkańców domu, takich jak ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Wykrywacz wycieków wody pozwala na zapobieganie takim sytuacjom.

Detektor wycieków wody to elektroniczne urządzenie składające się z czujnika, który jest umieszczony w miejscu, gdzie może wystąpić wyciek wody oraz z urządzenia centralnego odbierającego sygnały z czujnika i podejmującego odpowiednie działania. Czujnik wykrywacza wycieków wody może być umieszczony na podłodze w pobliżu urządzeń wodociągowych, takich jak pralka, zmywarka lub bojler lub na ścianie w pobliżu rur. Gdy czujnik wykryje obecność wody, wysyła sygnał do urządzenia centralnego, które natychmiast informuje użytkowników o wycieku. Niektóre wykrywacze wycieków wody są wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania wody, aby zapobiec dalszemu wyciekowi. Inne wykrywacze wycieków wody pozwalają na zdalne monitorowanie sytuacji poprzez połączenie z siecią internetową lub przez wysyłanie powiadomień na smartfony lub e-maile.

Urządzenia do wykrywania wycieków w ofercie Terme.pl

W szerokiej ofercie sklepu internetowego Terme.pl dostępne są różne rodzaje wykrywaczy i detektorów wycieku wody, a także akcesoriów i części, takich jak węże ciśnieniowe, osuszające filtry powietrza, zestawy montażowe, króćce przyłączeniowe czy wykrojniki. Posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku marek, takich jak AFRISO czy LOGO-TOOLS.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wykrywaczy wycieków na Terme.pl!

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
SZYBKA REALIZACJA I DOSTAWA
2024-06-22
Szybka wysyłka, zakupu bezproblemowy. Polecam
pixel