Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Materiały budowlane

Budowa domu lub remont nie mogą się odbyć bez użycia odpowiednich narzędzi i urządzeń pomiarowych oraz materiałów budowlanych. Niestety zazwyczaj nabycie właściwych produktów wiąże się ze sporymi wydatkami. Należy jednak pamiętać, że to nie ich cena jest najważniejsza, lecz jakość. Użycie wysokogatunkowych artykułów, które wystarczą na lata, sprawia, że znika konieczność ponoszenia w krótkim czasie kolejnych nakładów pieniężnych na likwidację potencjalnych awarii. Jest to szczególnie istotne przy tworzeniu instalacji sanitarnych.

Materiały budowlane przydatne w technice sanitarnej

Rury i łączniki stosowane w instalacjach sanitarnych muszą być wytrzymałe na wysokie ciśnienia, a także odporne na wysokie i niskie temperatury. Dodatkowo istotna jest również jakość wykonania połączeń i materiałów budowlanych, które wykorzystano przy tworzeniu instalacji. Najpopularniejszymi i powszechnie stosowanymi artykułami w technice sanitarnej są pianki poliuretanowe, silikony sanitarne i łańcuchy uszczelniające.

Najbardziej znanym uszczelniaczem jest pianka poliuretanowa. Jest to bardzo dobry termoizolator. Służy również jako izolacja akustyczna. Ma dużą wytrzymałość mechaniczną, odporność na działanie chemikaliów, nie chłonie wody i nie zmienia swoich parametrów mechanicznych po dłuższym czasie. Podobne zastosowanie ma silikon sanitarny, którym uzupełniania się szczeliny w domach i mieszkaniach, chroniąc je przed wodą oraz pleśnią. W budownictwie znajduje również zastosowanie jako masa klejąca.

Często instalatorzy wykorzystują również łańcuchy uszczelniające, które mają zapewnić brak możliwości wydostania się gazu lub wody z miejsc między rurą, a tuleją. Wyrób ten składa się z pojedynczych elementów polimerowych (elastomerów), które nawzajem się zazębiają, zaś podczas dokręcenia śrubą elastomery pęcznieją i wypełniają daną przestrzeń. Dzięki temu można zabezpieczyć instalację przed wyciekami cieczy lub gazów, uszczelnić wejścia do rur zbiorników, czy też wytłumić hałas.

Materiały budowlane w ofercie Terme.pl

Bogaty asortyment sklepu Terme zawiera m.in. materiały budowlane, takie jak np. pianki poliuretanowe, silikony sanitarne, uszczelniacze kominowe, nici uszczelniające, czy łańcuchy uszczelniające. Sklep oferuje sprawdzone produkty, które są doceniane zarówno przez fachowców, jak i amatorów. Wyroby znanych marek (np. CERESIT, INTEGRA) są niezawodne, wytrzymałe, trwałe, solidne i polecane przez dużą grupę instalatorów. Terme.pl szczególnie dba o Klienta i stara się spełnić jego oczekiwania, dlatego na każdym etapie zamówienia można liczyć na profesjonalne doradztwo i wykwalifikowaną obsługę pracowników sklepu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1188 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Towar dobrze zapakowany i szybka wysyłka.
2024-07-12
Zamówienie zrealizowane błyskawicznie.
pixel