Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Odwodnienia zewnetrzne

Odwodnienia zewnętrzne służą do szybkiego odprowadzania wody z terenów, które są narażone na zaleganie wody deszczowej lub topniejącego śniegu. Mowa o parkingach, ulicach, terenach rekreacyjnych, wjazdach do garażu itp. Dobrze zaprojektowane i wykonane odwodnienie to gwarancja łatwego dostępu do rur odpływowych i skuteczne zabezpieczenie kanalizacji przed ewentualnym zatorem.

Odwodnienia zewnętrzne – kiedy je stosujemy?

Zainstalowanie odpływów zewnętrznych jest ważne w przypadku odprowadzenia wody deszczowej z utwardzonej powierzchni.  Dzięki temu ochroną zostaje objęta np. posesja przed zalaniem oraz fundamenty domu przed wilgocią. Odwodnienie zewnętrzne to zasłonięta kratkami sieć korytek, której celem jest przetransportowanie nadmiaru wody do rur kanalizacyjnych, studni, rowów melioracyjnych, czy gruntu. System zewnętrzny powinien być rozmieszczony w miejscach pokrytych materiałem nieprzepuszczającym wody, np. betonem.

Tego typu instalacje muszą być zawsze odpowiednio zabezpieczone. Wówczas w środku nie będą gromadzić się zanieczyszczenia, takie jak liście, czy żwir, wpływające na ich drożność. Wykorzystując pokrywy odpływów, można estetycznie zakryć otwory kanałowe i zadbać o bezpieczeństwo użytkowników. W skład odwodnienia wchodzą także inne różnorodne elementy, takie jak np. studzienki, kanały z kratą i ścianki doczołowe. Wszystkie te produkty są wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Rodzaje odwodnień zewnętrznych

Na zewnątrz najczęściej stosuje się odwodnienie punktowe lub liniowe. Pierwszy z nich to inaczej kratka ściekowa, którą stosuje się głównie w miejscach przemysłowych, np. przy wiatach samochodowych i niewielkich magazynach zewnętrznych. Odwodnienia liniowe zewnętrzne składają się z długich korytek przykrytych rusztami pozwalającymi bezpiecznie użytkować nawierzchnię. Bez względu na rodzaj odpływu muszą charakteryzować się szczelnością i nie emitować żadnych przykrych zapachów. Elementy odwodnień są produkowane najczęściej z betonu, tworzyw sztucznych i kompozytów betonowych (polimerobetonu). Części z polimerobetonu cechują się trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne, z kolei artykuły z tworzyw sztucznych są lekkie i odporne na korozję.

Odwodnienia zewnętrzne w ofercie Terme.pl

W Terme.pl można znaleźć wysokiej jakości wyroby z takich kategorii jak ogrzewanie, klimatyzacja i wentylacja, uszczelnienia i odwodnienia. Popularni i cenieni producenci jak m.in. STORA-DRAIN produkują części służące do tworzenia odwodnień zewnętrznych. Obręcze do syfonu, korytka betonowe, czy ścianki doczołowe to elementy, które są solidnie wykonane, trwałe, wytrzymałe i niezawodne. Wielu inwestorów i instalatorów twierdzi, że są one najlepszym wyborem, a zastosowanie tego typu produktów sprawi, że system odwodnienia będzie działał przez długie lata. Artykuły znajdujące się w Terme.pl mają wszelkie normy unijne i posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i odpowiednie atesty.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Szybko, sprawnie. Idealnie
2024-06-15
Zamówienie dosyć szybko dostarczone, jestem zadowolona
pixel