Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Głowice termostatyczne

Głowice termostatyczne to urządzenia, które pozwalają na regulacje temperatury w pomieszczeniach ogrzewanych za pomocą kaloryferów. Dzięki nim możliwe jest zachowanie optymalnego komfortu cieplnego oraz oszczędne gospodarowanie energią dla użytkowników mieszkania. Jest to rozsądne rozwiązanie pozwalające oszczędzić wydatki w sezonie grzewczym.

Jak działają głowice termostatyczne?

W zależności od warunków głowice termostatyczne do grzejników zwiększają lub zmniejszają dopływ ciepłej wody do kaloryfera. Pod wpływem wzrostu temperatury substancja w czujniku rozszerza się naciskając na trzpień głowicy. Następnie pod wpływem oporu sprężyna porusza grzybek zaworu głowicy co w konsekwencji dochodzi do zamknięcia zaworu termostatycznego i wzrostu temperatury. Podczas jej spadku zachodzi proces odwrotny.

Warto zwrócić uwagę na głowice termostatyczne z blokadą, która umożliwia ustawienie komfortowej dla nas temperatury i zablokowanie zakresu regulacji. Dzięki tej funkcji poziom ciepła w mieszkaniu będzie utrzymywać się na tym samym poziomie co zapewni nam lepszy komfort użytkowania.

Jakie głowice termostatyczne do grzejników wybrać?

Istotną kwestią podczas montażu zestawu grzewczego jest dobór odpowiednich zaworów i głowic termostatycznych. Na rynku najpopularniejsze typy głowic wyróżniają się wbudowanym czujnikiem gazowym bądź cieczowym, a także głowice termostatyczne elektroniczne zyskujące coraz bardziej na popularności. Czym się charakteryzują? Urządzenie za pomocą smartfona reguluje temperaturę tak, aby nie przegrzewać i nie wychładzać pomieszczeń. Najlepszym wyborem będą głowice termostatyczne DANFOSS zapewniające wygodniejsze i o wiele bardziej ekonomiczne zarządzanie ciepłem w mieszkaniu, czy domu.

Głowice do grzejników

Najważniejszą kwestią jest prawidłowa współpraca głowic z grzejnikami zasilanymi bocznie lub od dołu. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na:

  • rodzaj połączenia zaworu do grzejnika,
  • wielkość skoku trzpienia lub wkładki,
  • wartość wymiaru gwintu albo samej wkładki.

Głowice termostatyczne montuje się w położeniu poziomym, a wszystkie pozostałe czynności wykonujemy z pełnym otwarciem. Szczególnie należy pamiętać, że wokół głowicy musi zostać zagwarantowany swobodny przepływ powietrza.

Głowice do ogrzewania podłogowego

Do ogrzewania podłogowego najczęściej stosowane są głowice termostatyczne bezpośredniego działania FTC, które służą do regulacji temperatury zasilania. Mają na celu zabezpieczenie podłogi przed przegrzaniem. Ogrzewanie podłogowe coraz chętniej stosowane jest w mieszkaniach - jeśli się na nie decydujesz warto zadbać o odpowiedni zestaw urządzeń potrzebnych do tego rodzaju systemu grzewczego.

Głowice termostatyczne w ofercie sklepu Terme.pl

W naszej ofercie zapewniamy zawory i głowice termostatyczne nie tylko tradycyjne, ale również te bardziej nowoczesne z możliwością zdalnego sterowania temperaturą poprzez smartfona. Posiadamy urządzenia najlepszych marek na rynku m.in. Hydroland, Afriso i niezawodne głowice termostatyczne FERRO.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Warto tu kupować. Polecam
2024-06-09
100 procent pozytyw
pixel