Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Wentylatory

Wentylatory to popularne urządzenia. Można je spotkać w wielu domach lub w biurach. Dzięki nim można oczyścić powietrze, schłodzić inne sprzęty lub dają one ukojenie w upalne dni.

Wentylatory ścienne ? gdzie znajdą zastosowanie?

Urządzenia te służą do przetłaczania gazów.  Najczęściej znajdują swoje zastosowanie w wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. Wówczas przepompowują one powietrze pomiędzy pomieszczeniami.  Najpopularniejszymi modelami są wentylatory ścienne. Sprzęt ten może również przetłaczać powietrze w kanałach wentylacyjnych w danym budynku. Element wentylatora, który tłoczy powietrze to wirnik z silnikiem elektrycznym.

Wentylatory tego typu znajdują zastosowanie w mieszkaniach, domach i lokalach przemysłowych. Na rynku dostępne są wentylatory wyciągowe do łazienki i kuchni. Gwarantują one odpowiedni przepływ powietrza w pomieszczeniu. Mogą być wyposażone dodatkowo w higrostat i timer, co wiąże się z ich długotrwałą i bezpieczną pracą. Wentylatory ssące montuje się w obiektach, gdzie wymagane jest regularne odprowadzanie zimnego lub gorącego powietrza, czyli np. w zakładach przemysłowych, w zakładach spożywczych czy w restauracjach.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar wentylatora?

O tym, w jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar wentylatora, decyduje jego przeznaczenie. Sprzęty przemysłowe są przeważnie większe niż te montowane w domu, w mieszkaniu czy niewielkich biurach, ze względu na występowanie większych zanieczyszczeń w powietrzu. Zaleca się wentylatory na ścianę, pracujące z dużą mocą, mające wysoką odporność na wilgoć, zapylenie i substancje chemiczne. W przypadku domowego czy biurowego wentylatora wszystkie te parametry mogą być słabsze, ponieważ pomieszczenia nie są bardzo zanieczyszczone, ani zawilgocone, czy skażone.

Wentylatory w ofercie Terme.pl

Terme.pl od wielu lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. W jednym miejscu można znaleźć wiele rodzajów komponentów instalacyjnych, potrzebnych do utworzenia prawidłowo działającej klimatyzacji i wentylacji. Wentylatory w ofercie Terme.pl to wysokiej jakości produkty cenione przez wielu  instalatorów i inwestorów. Wśród nich można znaleźć m.in. wentylatory ssące i wentylatory wyciągowe do łazienek. Specjalistyczne sprzęty takich znanych marek jak np. FLOWAIR czy DOSPEL to wyroby niezawodne, solidne, trwałe i wyprodukowane zgodnie z normami. Ponadto oprócz świetnych parametrów technicznych cechuje je często nowoczesny design, dzięki czemu mogą pełnić również funkcję dekoracyjną.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Zamówienie dotarło szybko. Polecam
2024-06-16
Wszystko ok
pixel