Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kształtki PE doczołowe (1)

Kształtki PE doczołowe mają za zadanie łączyć rury polietylenowe. Odpowiednio zastosowane tworzą szczelną i trwałą instalację, a tym samym inwestorzy nie muszą się martwić o konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów napraw w razie wystąpienia nieoczekiwanych awarii. Dzięki temu chętnie po nie sięgają, po to aby tworzyć systemy o długiej żywotności.

Kształtki doczołowe ? gdzie znajdują zastosowanie w instalacji?

Tego rodzaju produkty mają powszechne zastosowanie ze względu na świetne właściwości polietylenu. Można z nich tworzyć m.in. sieci wodociągowe, gazowe i kanalizacyjne ? najczęściej przy wykorzystaniu rur o średnicy powyżej 60 mm. Polietylen to surowiec o zwiększonej gęstości, co sprawia, że jest wytrzymały, a jego żywotność to ok. 100 lat. Ponadto przewody z polietylenu bez problemu znoszą duży nacisk i liczne naprężenia (np. ruch samochodowy, zmiany ciśnienia w rurach). Są także odporne na korozję i niskie temperatury.

Termoplastyczność PE sprawia, że kształtki doczołowe można nagrzewać za pomocą specjalnej płyty grzewczej. Pod wpływem wysokiej temperatury dociska się je, na skutek czego łączą się trwale z rurami PE. Przygotowanie danych elementów do scalenia polega na wyrównaniu ich powierzchni i oczyszczeniu ich z zabrudzeń. Ten typ montażu nie wykonuje się podczas złych warunków atmosferycznych (m.in. mgła, wiatr, deszcz) i w temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza, ponieważ niekorzystnie wpływa to na szczelność danych połączeń.

Na co zwrócić przy wyborze kształtek doczołowych?

Istnieje wiele rodzajów kształtek doczołowych. To jaki typ wybrać, zależy także od dokładnego zastosowania danej kształtki. Można wyróżnić:

  • kolana doczołowe ? pozwalające na zmianę kierunku przebiegu rurociągu;
  • trójniki doczołowe ? pozwalające na tworzenie rozgałęzień w sieci;
  • tuleje doczołowe ? umożliwiające połączenie rur z armaturą kołnierzową;
  • zaślepki doczołowe ? służące do zamykania końców rur. 

Przy wyborze kształtek należy zwrócić również szczególną uwagę na ich średnicę, którą trzeba dopasować do średnicy rur. W przypadku wystąpienia różnic można zastosować tzw. redukcję, która umożliwia zmianę jej rozmiaru.

Kształtki PE doczołowe w ofercie Terme.pl

Wybierając komponenty instalacyjne, warto sięgnąć po produkty renomowanych marek, cieszących się uznaniem w branży. Właśnie taki sprawdzony asortyment proponuje Terme.pl.  Wszelkie produkty służące do budowania sieci wodociągowych zewnętrznych i wewnętrznych, instalacji gazowych, systemów elektrycznych są wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów. Dodatkowo sklep oferuje profesjonalną obsługę specjalistów, którzy chętnie służą radą na każdym etapie zamówienia lub w sytuacji, gdy pojawią się jakieś wątpliwości.

Wśród wyrobów można znaleźć m.in. kształtki doczołowe PE cenionych marek, takich jak AGRU-FRANK. Są one dostępne w szerokiej gamie typów i rozmiarów. Tworzą szczelne i trwałe połączenia w rurociągach instalacji gazowych, wodnych oraz innych sieciach przemysłowych. Ich bezawaryjność i trwałość to niewątpliwie największe atuty, dzięki którym dany system działa przez długie lata.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 843 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-24
Super polecam
2024-02-23
5
pixel