Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Instalacje solarne

Instalacje solarne to systemy wykorzystujące energię słoneczną do wytwarzania energii elektrycznej lub ciepła. To bardzo opłacalny, energooszczędny i ekologiczny sposób na ogrzewanie domu i wody. Solary nie emitują szkodliwych gazów cieplarnianych i nie wymagają paliw kopalnych do wytwarzania energii. Instalacje składają się z paneli słonecznych, inwertera, regulatora ładowania i/lub baterii, które przekształcają energię słoneczną na energię elektryczną lub ciepło.

Instalacje solarne - ciepła woda i niższe rachunki

Dlaczego warto zdecydować się na instalację paneli solarnych? Powodów jest kilka. Solary to opłacalna, ekologiczna i niezawodna forma pozyskiwania energii do ogrzewania pomieszczeń i wody, która przyczynia się do ochrony środowiska i może przynieść wiele korzyści finansowych. Panele solarne nie emitują żadnych zanieczyszczeń atmosferycznych, mają długą żywotność i wymagają niewielkiej konserwacji, ale przede wszystkim pozwalają na znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną, a w niektórych przypadkach nawet na całkowite uniezależnienie się od sieci energetycznej. Solary są w stanie produkować energię nawet w warunkach niskiej intensywności światła słonecznego.

Solary - jakie możemy wybrać?

Solary do grzania wody ze względu na swoją konstrukcję dzielą się na kolektory płaskie, próżniowe rurowe i próżniowe płaskie. Kolektory płaskie składają się z blachy przewodzącej, która absorbuje energię słoneczną, systemu rurek przepływowych, izolacji cieplnej z tyłu i po bokach, a także szyby przykrywającej całość od góry. Solary wyposażone w absorbery z powłoką selektywną są bardziej odporne na straty ciepła - oddają mniej energii w sposób niekontrolowany. Rurowe kolektory próżniowe natomiast składają się ze szklanych rur. Tego typu solary dzielimy na kolektory z bezpośrednim przepływem i kolektory z rurkami grzewczymi. Ostatni typ paneli solarnych to płaski kolektor próżniowy wykorzystujący podciśnienie do zmniejszania strat ciepła. Te solary próżniowe wyposaża się w podpory dla szyby solarnej oraz dodatkowe króćce służące wytwarzaniu podciśnienia w urządzeniu. Podciśnienie powinno być regularnie kontrolowane. 

Solary a fotowoltaika - czym się różnią?

Solary i fotowoltaika wyglądają podobnie, dlatego dość często są mylone. Zarówno kolektory słoneczne, jak i panele fotowoltaiczne można montować i na dachu, i na gruncie, obie instalacje wykorzystują też energię słoneczną. Na tym jednak kończą się ich podobieństwa, a zasadniczą różnicą między nimi jest sposób działania oraz przeznaczenie.

Fotowoltaika wykorzystuje promieniowanie słoneczne do produkcji energii elektrycznej, natomiast solary - do ogrzewania wody. Instalacje fotowoltaiczne pokrywają zapotrzebowanie na prąd w okresie, kiedy występuje duże nasłonecznienie, ale produkują też nadwyżkę, z której można skorzystać poza sezonem letnim. Solary do grzania wody także działają najlepiej latem - wtedy pokrywają niemal wszystkie potrzeby na ogrzewanie wody użytkowej, natomiast w inne pory roku, tylko częściowo.

Oba te urządzenia są bardzo ekologiczne i zmniejszą nasze comiesięczne rachunki. W zależności od potrzeb, możemy zdecydować się na instalację obu systemów lub tylko jednego z nich.

Instalacje solarne i panele solarne w ofercie Terme.pl

W sklepie internetowym Terme.pl dostępny jest szeroki asortyment produktów potrzebnych do montażu oraz odpowietrzania instalacji solarnej. Znajdują się tu m.in. zestawy solarne znanego producenta GALMET, w skład których wchodzą kolektory słoneczne, pojemniki glikolu, komplety przyłączeniowe z instalacjami, elektroniczne pompy, naczynia wyrównawcze, zestawy podłączeniowe naczynia oraz moduły sterujące. Na naszej stronie dostępne są też urządzenia do odpowietrzania i napełniania instalacji solarnej, sterowniki, rury karbowane, separatory gazów czy zestawy przyłączeniowe - wszystko, czego potrzeba do instalacji solarów.

Produkty znajdujące się w naszym sklepie pochodzą od znanych i cenionych firm. Swój asortyment dobieramy tak, aby odpowiadał na potrzeby Klientów i spełniał wysokie wymagania co do jakości. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu internetowego Terme.pl

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1188 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Bardzo szybko i sprawnie. Polecam.
2024-07-13
Towar zgodny z opisem, szybka dostawa. Polecam
pixel