Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kanalizacja wewnętrzna

Wewnętrzna kanalizacja jest jednym z podstawowych systemów gospodarczych w budynku. Jej zadaniem jest skuteczne odprowadzenie ścieków i nieczystości wytwarzanych przez użytkowników budynku do kanalizacji zewnętrznej. W obecnie montowanych wewnętrznych instalacjach kanalizacyjnych używamy rur tworzywowych. Najczęściej wykonuje się kanalizację wewnętrzną PVC, a nieco rzadziej robi się ją z polipropylenu. Najczęściej wybieranym rozmiarem rur do budowy kanalizacji wewnętrznej są rury o średnicy 70 mm lub 75 mm.

Do czego służy kanalizacja wewnętrzna?

Wewnętrzna kanalizacja zbiera ścieki z urządzeń sanitarnych i wyprowadza je z wnętrza budynku przez podejścia i piony kanalizacyjne, tak by dostały się one do poziomych przewodów odpływowych. Do kanału ulicznego, szamba lub przydomowej oczyszczalni, które znajdują się na zewnątrz budynku, odprowadza ścieki i nieczystości główny przewód odpływowy.

Domowa instalacja kanalizacyjna działa w układzie grawitacyjnym, albowiem ścieki i nieczystości przepływają pod wpływem własnego ciężaru. Najpierw z urządzeń sanitarnych przepływają one przez podejścia, czyli odcinki łączące przybory sanitarne z pionami, później do właściwych pionów kanalizacyjnych, a z nich do ostatecznie poziomych przewodów odpływowych.

Warto wiedzieć, że oprócz zwykłego systemu kanalizacji wewnętrznej można zastosować w budynku kanalizację wewnętrzną niskoszumową. Redukuje ona szumy, zapewniając mniejszą słyszalność hałasu w instalacji. Do wybudowania kanalizacji wewnętrznej niskoszumowej stosuje się specjalne niskoszumowe rury kanalizacyjne.

Z czego składa się kanalizacja wewnętrzna?

Kanalizacja wewnętrzna składa się z:

  • podejść kanalizacyjnych, czyli odcinków rur, które łączą przybory sanitarne takie jak ustęp czy umywalka z pionami,
  • pionów kanalizacyjnych, czyli odcinków rur łączących podejścia z poziomymi przewodami kanalizacyjnymi,
  • poziomów kanalizacyjnych ? które odprowadzają ścieki z pionów do sieci lub innych zbiorników.

Do wewnętrznej kanalizacji zaliczamy też wywiewki wentylacyjne, wpusty podłogowe, piwniczne i podwórzowe, syfony, czy rewizje, zawory odcinające, oraz wszelkie uszczelki, czy nakładki.

Kanalizacja wewnętrzna ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie sklepu Terme.pl możemy znaleźć wyroby renomowanych producentów z branży hydrauliki takich jak: Capricorn, Geberit, Hydroland, Kaczmarek, Canplast Leo Minor, McAlpine, Norson, Rockwool, czy Spiroplex. W sklepie Terme.pl kupisz trójniki, czwórniki i korki kanalizacyjne, wywiewki, trapery, sprężyny, rury kanalizacyjne, redukcje i mufy, a także kolana, przyłącza i złączki montażowe.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1123 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
5
2024-06-09
100 procent pozytyw
pixel