Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Zawory napełniające

Zawory napełniające są stosowane do automatycznego napełniania i uzupełniania wodą zamkniętych systemów grzewczych. Te elementy ułatwiają pracę każdemu instalatorowi. Właściwie dobrany typ zaworu umożliwia dokonanie niezbędnych czynności montażowych, a także sprawia, że urządzenia są bezawaryjne i trwałe.

Zawory napełniające do instalacji

Istnieje zawór do ręcznego napełniania i opróżniania instalacji oraz zawór automatycznego napełniania instalacji. Pierwszy z nich wykonany jest z mosiądzu niklowanego. Ma przyłącze do instalacji z uszczelką teflonową i przeciwnakrętką oraz przyłącze do węża giętkiego. Drugi z nich jest bardzo charakterystyczny. Zazwyczaj zawiera ogranicznik ciśnienia, zawór zwrotny i zawór odcinający. Specjalna konstrukcja tego elementu pozwala zainstalować także manometr w celu pomiaru i kontroli ciśnienia w systemie. Zazwyczaj obudowa i akcesoria wewnętrzne zaworów są mosiężne, a elementy uszczelniające są wykonane z tworzywa sztucznego, które jest odporne na temperaturę. Materiał, z którego tworzy się elementy ogranicznika ciśnienia i zaworu zwrotnego to stal zabezpieczona przed korozją.

Zawór do automatycznego napełniania jest trwale połączony z instalacją grzewczą. W przypadku połączenia z instalacją wody sieciowej musi zostać zastosowany wężyk giętki. Zastosowanie zaworu zwrotnego daje możliwość eliminacji uszkodzeń, które powstają na skutek zbyt szybko rosnącego ciśnienia w czasie napełniania instalacji. Zapobiega on powrotnemu przepływowi wody z instalacji grzewczej do instalacji wody sieciowej. Taka sytuacja może mieć miejsce, wówczas gdy ciśnienie wody w instalacji grzewczej jest wyższe od ciśnienia w instalacji sieciowej.  Zaleca się, aby zawory napełniające na stałe zabudowywać w systemach, zgodnie z kierunkiem przepływu.

Zawory napełniające w ofercie sklepu Terme.pl

W sklepie Terme.pl dostępne są różnego rodzaju zawory wielu cenionych marek, takich jak np. firma AFRISO, która jest producentem armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sterujących, sygnalizujących i pomiarowych do instalacji gazowych, grzewczych, wentylacyjnych i chłodzących. Wszystkie proponowane produkty przez Terme.pl mają certyfikat zgodności z normą ISO 9001 oraz potrzebne atesty, wymagane przez Unię Europejską. Wysoką jakość wyrobów doceniają zarówno instalatorzy, jak i inwestorzy. Takie cechy produktów jak wytrzymałość, solidność, niezawodność i funkcjonalność sprawiają, że są to znakomite rozwiązania do wielu instalacji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1200 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Będzie naprawdę dobrze jak wszystkie produkty będą dostępne z jednego magazynu, moje zamówienie było oddzielone na dwa terminy odbioru i trochę zbyt długo trzeba było czekać.
2024-07-22
Polecam
pixel