Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Instalacje z tworzyw sztucznych

Instalacje z tworzyw sztucznych to idealne rozwiązanie do domowej hydrauliki. Dzięki wielu metodom łączenia, można wybrać wariant najbardziej optymalny do swoich potrzeb, a brak korozji sprawia, że połączenia jak i rury pozwalają na wieloletnią eksploatację. Sprawdź szeroką ofertę na instalacji z tworzyw sztucznych dostępnych w Terme.pl

Rodzaje połączeń instalacji z tworzyw sztucznych

Rury i złączki z tworzyw sztucznych (PEX, PERT, itp.) można łączyć na wiele sposobów, co pozwala na zastosowanie najbardziej optymalnego rozwiązania do tworzonej instalacji hydraulicznej. W związku z tym można zastosować systemy zaciskowe, zgrzewane, skręcane czy wciskane.

Instalacje zaciskowe

Rozwiązanie to opiera się o zastosowanie złączek zaciskowych, które dzięki uszczelnieniu hydraulicznemu tworzą niezwykle szczelne połączenie. Technologia zaciskowa wymaga zastosowania specjalnej zaciskarki (elektrycznej lub ręcznej), która pozwala równomiernie rozłożyć nacisk.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest łatwość montażu i brak konieczności obróbki termicznej.

Instalacja skręcana

Wygodnym rozwiązaniem są rury i złączki skręcane, które dzięki nagwintowaniu wewnętrznemu oraz zewnętrznemu, z łatwością pozwalają na stworzenie trwałego połączenia. Dużym atutem jest możliwość dokonania wymiany elementów bez konieczności uszkadzania znacznej części instalacji.

Instalacja zgrzewana

Ten rodzaj instalacji wymaga obróbki termicznej, jednak zapewnia stuprocentową szczelność na łączeniach, dzięki połączeniu rur i złączek zgrzewanych. Trzeba brać pod uwagę fakt, że w przypadku chęci modyfikacji instalacji, będzie konieczne usunięcie elementów zgrzewanych i zastąpienie ich nowymi.

Instalacja wciskana

Ten rodzaj połączeń opiera się na rurach i złączach, które klinują się na zasadzie działania rozprężnego. Nacisk wywierany na ściankach powoduje uszczelnienie połączenia.

Instalacje z tworzyw sztucznych w sklepie Terme.pl

W naszej ofercie posiadamy szereg elementów instalacyjnych, które pozwolą na stworzenie dowolnej instalacji z tworzyw sztucznych, dostosowanych do potrzeb użytkownika. Wśród renomowanych producentów instalacyjnych znajdziesz takie marki jak m.in.: Tweetop, Uponor, czy Hydrobud lub DETAL-MET.

W ofercie znajdziesz kolana, trójniki, rury, mufy, uchwyty i wiele innych elementów niezbędnych do stworzenia instalacji wodnej lub gazowej.

Jeśli potrzebujesz pomocy z doborem odpowiednich części - nasi specjaliści chętnie wspomogą Cię w wyborze optymalnych produktów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1176 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-05
Bardzo sprawnie i na czas. Jestem bardzo zadowolona
2024-07-01
SuperBardzo dobry przepływowy podgrzewacz wody. Polecam. Była potrzeba to kupiłem już 2 (do drugiej łazienki) . Sam dobiera moc w zależności od potrzeb..
pixel