Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Gwintowanie i gratowanie

Usługi ślusarskie są niezbędnym elementem wszelkich prac budowlanych i remontowych. Wśród nich popularne są takie sposoby obróbki materiału jak gwintowanie oraz gratowanie. W obu przypadkach należy wykorzystać precyzyjne narzędzia, pozwalające wykonać dane działanie skutecznie i bezpiecznie dla danego surowca. Takie działania jak wewnętrzne gwintowanie rur, czy gratowanie otworów mogą odbywać się za pomocą narzędzi ręcznych oraz mechanicznych. Gwintownice i gratowniki można znaleźć w ofercie Terme.pl w atrakcyjnych cenach.

Narzędzia do gwintowania

Gwintowanie polega na stworzeniu gwintu w rurze lub w innym elemencie, który służy np. do montażu śrub. Zabieg ten można podzielić na gwintowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwszy proces opiera się na nacinaniu wywierconego otworu. Z kolei gwintowanie zewnętrzne to obróbka pręta, w taki sposób, aby pasował do tego wpustu.

Pomimo tego, że współcześnie na rynku dostępne są narzędzia mechaniczne do tego rodzaju obróbki, to jednak gwintowanie ręczne jest nadal bardzo często wykorzystywane. Gwintownice do rur są używane do toczenia gwintów wewnętrznych, a narzynki do  prac zewnętrznych. Przy wyborze należy kierować się szczególnie materiałem wykończenia tych sprzętów, między innymi po to, aby zapewnić trwałość i upewnić się, że te nie będą ślizgały się w dłoni podczas pracy. Gwintowanie otworów wymaga szczególnej precyzji, ponieważ wytoczony gwint musi umożliwiać wykonanie prawidłowego połączenia pomiędzy gwintami lub śrubami.

Narzędzia do gratowania

Gratowanie to zabieg, który usuwa wszelkie nierówności i zadziory na krawędziach, które powstały na skutek obróbki materiałów i mogą uszkodzić inne elementy danej konstrukcji. Gratowanie rur ma duże znaczenie dla szczelności połączeń, która musi być zachowana, aby nie nastąpił żaden wyciek medium, a w efekcie awaria danej instalacji. Do tego procesu służy gratownik – narzędzie ręczne, w skład którego wchodzą oprawka oraz wymienne ostrza, dzięki którym zwiększa się jego funkcjonalność. Gratowanie pozwala uzyskać idealną gładkość powierzchni materiału. Urządzenie to wymaga wybitnej precyzji w użyciu podobnie jak np. gwintownice do rur.

Narzędzia do gwintowania i gratowania w ofercie Terme.pl

Współpraca ze sprawdzonymi producentami i dystrybutorami pozwala Terme.pl zapewnić Klientom wysoką jakość towarów. Wszechstronna oferta umożliwia dokonywanie kompleksowych zakupów w jednym miejscu. Doceniają to instalatorzy i inwestorzy z branży budowlano-remontowej, dla których jest to szczególnie ważne ze względu na zachowanie terminowości wykonywanych prac.

W ofercie sklepu wśród narzędzi ręcznych można znaleźć narzędzia do gwintowania ręcznego oraz gratowniki. Wyroby takich marek jak np. MILWAUKEE, LOGO-TOOLS, czy ROTHENBERGER, to najwyższa jakość na rynku. Bezawaryjność, wytrzymałość i solidne wykonanie sprawiają, że artykuły te służą na lata. Ponadto wszystkie te produkty oferowane przez Terme.pl mają stosowne certyfikaty i atesty oraz deklaracje zgodności z  normami Unii Europejskiej. Dzięki nim gratowanie, czy gwintowanie otworu jest łatwe i precyzyjne.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Znalazłem piec taniej tzn. Sam mnie znalazł przez spam w necie ale już po fakcie, warto grzebać i szukać
2024-06-22
Drugie zamówienie, wszystko szybko, sprawnie i profesjonalnie.
pixel