Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Zasobniki CWU | Zbiorniki buforowe

Zasobniki CWU (ciepłej wody użytkowej) ma za zadanie zapewniać pełen komfort korzystania z wody. Mniej znanymi produktami są zasobniki buforowe, które również ogrzewają wodę użytkową. Domowa instalacja grzewcza musi być zaprojektowana tak, aby była funkcjonalna i wydajna, dlatego warto sprawdzić, w jaki sposób działają tego typu urządzenia, i dowiedzieć się, dlaczego są tak przydatne.

Zasobniki CWU ? ciepła woda na dłużej

Zbiornik CWU podgrzewa wodę pośrednio przez takie źródło ciepła jak np. kocioł, kominek czy pompa ciepła. Można go podłączyć do dwóch źródeł jednocześnie, a inwestorzy mają dużą elastyczność w czasie projektowania nowej instalacji grzewczej lub modernizacji już obecnej. Zasobniki CWU mają optymalną izolację termiczną, dzięki czemu oszczędzają energię podczas podgrzewania wody, jednocześnie zapobiegając stratom ciepła. Ponadto mają różną pojemność ? dobrze dobrane sprawiają, że ciepła woda jest zawsze dostępna w takiej ilości, jaką potrzebują wszyscy użytkownicy.

Na rynku dostępne są zarówno zasobniki CWU pionowe, jak i poziome. Różnią się one, jak sama nazwa wskazuje, sposobem montażu. To, który model wybrać, zależy głównie od przestrzeni, jaką można przeznaczyć na sprzęt, oraz od rodzaju zasilania. Zbiorniki wiszące szczególnie sprawdzą się w przypadku pomieszczeń mniejszych. Z kolei zasobniki CWU stojące pozwalają na większe możliwości w przypadku podłączania źródeł grzewczych (kolektory słoneczne, pompy ciepła itp.).

Zasobniki buforowe

Buforowe zasobniki wody mają na celu akumulować ciepło wytwarzane przez urządzenia grzewcze (np. pompa ciepła). Następnie zgromadzona w nich gorąca woda jest wykorzystywana do zasilania instalacji CO. Tym samym koszty ogrzewania domu ulegają zdecydowanemu obniżeniu. Zbiorniki buforowe zwiększają żywotność kotłów grzewczych, ograniczając konieczność ich częstego załączania. Poza tym zabezpieczają układ przed przegrzaniem.

Tego typu sprzęt znakomicie współpracuje również z panelami fotowoltaicznymi, umożliwiając wykorzystanie prądu z ogniw, aby podgrzać wodę, która z kolei może  ogrzewać dom. W nowoczesnych domach woda ta może być użyta do ogrzania  powietrza dostarczanego do danych pomieszczeń przez rekuperator.

Zasobniki CWU i buforowe w ofercie Terme.pl

W ofercie Terme.pl dostępna jest szeroka gama wymienników i zasobników CWU, które mają różne pojemności, dlatego każdy instalator i inwestor znajdzie coś dla siebie. Produkty są stworzone z najlepszych materiałów i gwarantują świetną izolację termiczną. Wśród takich produktów jak zasobniki CWU poziome, zasobniki CWU pionowe czy zasobniki buforowe są wyroby renomowanych marek m.in. GALMET, IMMERGAS, HOTTECH, KOSPEL, KELLER, VASTI i FERROLI. Znakomite, bezawaryjne, trwałe i solidne komponenty mają liczne certyfikaty i atesty, co potwierdza, że są najlepszym wyborem dla każdego wymagającego klienta.

Ponadto sklep oferuje atrakcyjne ceny i pomoc specjalistów na każdym etapie zamówienia, co sprawia, że zakupy są przyjemnością.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1188 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Świetna obsługa i szybka realizacja. Super
2024-07-15
bardzo fajna deska sedesowa i sama ją założyłam!
pixel