Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kształtki ciepłownicze

Kształtki ciepłownicze to elementy, które pozwalają na łatwe i skuteczne połączenie rur ciepłowniczych w sieciach cieplnych. Kształtki służą do zmiany kierunku przepływu wody lub dołączenia do sieci innych elementów, takich jak zawory, reduktory ciśnienia czy pompy. Kształtki do instalacji ciepłowniczej mogą być wykonane z różnych materiałów, między innymi ze stali, tworzyw sztucznych czy ceramiki.

Jakie kształtki mogą przydać się w Twojej instalacji ciepłowniczej?

W zależności od potrzeb i przeznaczenia wykonywanej instalacji hydraulicznej, mogą przydać Ci się różne rodzaje kształtek ciepłowniczych.

Kolanka ciepłownicze

Kolanka ciepłownicze to złączki, które stosowane są w miejscach, gdzie konieczne jest skręcenie rury o 90 stopni, na przykład podczas montażu zaworów, pomp czy węzłów cieplnych. Kolanka ciepłownicze umożliwiają płynny i bezpieczny przepływ wody w sieci, a także ułatwiają montaż i konserwację sieci ciepłowniczej. Najczęściej stosowanym materiałem do produkcji tego rodzaju kształtek jest stal węglowa - ze względu na swoją trwałość, odporność na korozję i niskie koszty produkcji. Kolanka ciepłownicze dostępne są w różnych rozmiarach - dzięki temu można je łatwo dopasować do konkretnych wymagań projektu sieci ciepłowniczej.

Trójniki

Trójniki to kształtki ciepłownicze, które pozwalają na rozgałęzienie przepływu wody lub innej substancji. Służą do połączenia trzech rur w jednym punkcie, umożliwiając sprawny transport medium przez różne gałęzie instalacji. Ten rodzaj kształtek ciepłowniczych znajduje zastosowanie na różnych etapach budowy instalacji grzewczych i ciepłowniczych. Może być stosowany do podłączenia poszczególnych budynków do sieci lub do rozgałęziania sieci na różne części miasta. W instalacjach grzewczych natomiast trójniki służą do podłączenia grzejników lub innych elementów grzewczych do rur i umożliwiają regulację przepływu wody.

Redukcje

Redukcje to rodzaj kształtek ciepłowniczych służących do zmniejszenia przekroju przepływu wody lub innego medium w instalacjach grzewczych, ciepłowniczych czy wentylacyjnych. Redukcje pozwalają na zwiększenie kontroli nad ciśnieniem wody. Właściwie dobrane umożliwiają oszczędność wody i energii. Mogą być wykonane ze stali, miedzi, tworzyw sztucznych lub ceramiki - ich wybór zależy od wymagań technicznych danej instalacji. Ten rodzaj kształtek ciepłowniczych ma wiele rodzajów - na rynku znajdziemy m.in. redukcje stożkowe i cylindryczne.

Łuki

Łuki to takie kształtki do instalacji ciepłowniczej, które pozwalają na zmianę kierunku przepływu ciepłej wody o mniejszym kącie niż 90 stopni. Łuki stosowane są, kiedy konieczna jest zmiana kierunku przepływu wody w rurociągu bez stosowania ostrego zakrętu, który mógłby wpłynąć negatywnie na pracę instalacji. Dobrze dobrany łuk ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całej instalacji cieplnej.

Złączki

Złączki służą do łączenia dwóch rur ciepłowniczych o takiej samej średnicy. Ten typ kształtek ciepłowniczych pozwala także na połączenie ze sobą różnych innych elementów instalacji - kolan, trójników, redukcji czy zaworów. Najczęściej stosuje się złączki gwintowane, zaciskowe, lutownicze, klejone lub na docisk.

Kształtki ciepłownicze w ofercie Terme.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego Terme.pl znajdują się między innymi najwyższej jakości kształtki typu NYPEL znanego producenta HEATPEX. Są to złączki gwintowane wykonane z mosiądzu - odpornego na odcynkowanie i znanego z właściwości antybakteryjnych. Kształtki ciepłownicze dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do konkretnych potrzeb i wymagań projektu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-24
Jak zawsze szybko i sprawnie
2024-06-23
SZYBKA REALIZACJA I DOSTAWA
pixel