Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kurtyny powietrzne

Kurtyna powietrzna do domu musi spełniać określone wymagania i efektywnie pracować w danych warunkach. Jest ona dodatkowym wyposażeniem grzewczym pomieszczenia, a swoją nazwę zawdzięcza mechanizmowi działania – ruch powietrza ogrzanego lub schłodzonego skierowany jest pionowo w dół albo w górę i tworzy rodzaj kurtyny. Urządzenie to ma szeroki zakres zastosowań.

  • 1
  • 2

Do czego służy kurtyna powietrzna?

Co to jest kurtyna powietrzna? Do czego służy? Jak działa? Sprzęt tego typu ma za zadanie przeciwdziałać mieszaniu się temperatur. W jego skład wchodzą wentylator pracujący na powietrzu obiegowym i wymiennik ciepła. Kurtyna zasysa powietrze z zewnątrz, następnie oziębia je lub ociepla i wydmuchuje z powrotem. Można stosować ją w domu, w lokalach czy w sklepach. Na rynku dostępne są również kurtyny powietrzne przemysłowe wykorzystywane m.in. w branży spożywczej, gastronomicznej czy farmaceutycznej.

Dzięki jej zastosowaniu np. chłodne powietrze z zewnątrz nie przedostaje się do ogrzewanego pomieszczenia. Tym samym można zapobiec zwiększaniu kosztów ogrzewania. Z urządzenia tmożna korzystać nie tylko w okresie zimowym. W lecie również jest pomocne. Zimny nawiew kurtyny tworzy barierę, dzięki której chłodne powietrze zatrzymywane jest wewnątrz, a gorące powietrze nie może przeniknąć z zewnątrz.

Gdzie zamontować kurtynę powietrzną?

Wszelkie urządzenia wentylacji i klimatyzacji muszą być zamontowane tak, aby była możliwość ich okresowej kontroli, konserwacji, naprawy lub wymiany. Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i możliwościami zastosowania modeli tego typu sprzętu. Najpopularniejsza jest kurtyna powietrzna nad drzwi. To świetne miejsce, gdyż strumień powietrza skierowany od góry do dołu obejmuje swoim zasięgiem całą przestrzeń otworu drzwiowego. Zdarza się, że sprzęt ten montuje się w podłożu, wówczas powietrze przemieszcza się od dołu do góry.

Poza zachowaniem temperatury w danym pomieszczeniu kurtyna zwalcza napływ szkodników i owadów, które nie są w stanie przeniknąć przez silny płaszcz powietrzny. Taka bariera chroni także przed kurzem, pyłem i wilgocią. Sprawdza się więc w budynkach mieszczących się przy ruchliwej drodze i w każdym miejscu, gdzie poziom zanieczyszczenia powietrza jest wysoki.

Kurtyny powietrzne w ofercie Terme.pl

Terme.pl to sklep z wieloletnim doświadczeniem o stabilnej pozycji w branży budowlano-remontowej. Klienci doceniają profesjonalne podejście do klienta, wszechstronną pomoc w zakresie wyboru i zastosowania odpowiednich materiałów, a także zawsze pełne zaopatrzenie sklepu. Wybierając produkty, zawsze, warto sięgnąć po wyroby znanych marek, cieszących się uznaniem instalatorów i inwestorów.

Wszelkie komponenty do klimatyzacji i wentylacji są wykonane z trwałych i solidnych materiałów. Wśród nich znajdują się kurtyny powietrzne w różnych rozmiarach i o odmiennych parametrach takich producentów jak np. FLOWAIR. Tworzą one barierę powietrzną w otworze drzwiowym. Ich niezawodność, wysoka jakość i trwałość to niewątpliwie największe zalety, dzięki którym mogą działać bezawaryjnie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Jak najbardziej POLECAM. Szybko i profesjonalnie.
2024-06-23
Ok
pixel