Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Sprzęgła

Sprzęgła hydrauliczne są wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie w sytuacji, gdy instalacjach znajduje się kilka obiegów. Systemy grzewcze wykorzystujące różne źródła ciepła i mające różne odbiorniki tego ciepła, często wymagają dodatkowego wspomagania swojej pracy.

Do czego służy sprzęgło hydrauliczne?

Gdy w budynku są co najmniej dwa obiegi grzewcze, to sprzęgło hydrauliczne jest niezastąpione. Dzięki niemu każdy obieg działa samodzielnie, a pompy nie zakłócają swojej pracy. Łączy on ze sobą kilka urządzeń grzewczych o identycznych lub różnorodnych parametrach działania (np. kocioł gazowy, pompa ciepła) i kilka obiegów grzewczych (np. zasilanie ogrzewania podłogowego, zasilanie grzejników). Najpopularniejszy rodzaj tego typu urządzenia to sprzęgło hydrauliczne CO ? wówczas najczęściej stosuje się sprzęgło hydrauliczne dwa obiegi (grzejniki i podłogówka).

Poza głównym zastosowaniem sprzęt ten przynosi wiele innych korzyści, m.in.:

  • podwyższa temperaturę wody powrotnej;
  • separuje zanieczyszczenia;
  • odpowietrza czynnik grzewczy;
  • odmula czynnik grzewczy (zgromadzenie osadu na dnie sprzęgła).

Wielu użytkowników zadaje sobie pytanie, co wybrać: sprzęgło hydrauliczne czy zawór czterodrogowy? Instalatorzy częściej wybierają pierwsze z wymienionych urządzeń, gdyż jest mniej awaryjne ze względu na prostą budowę. W tym przypadku również cena sprzęgła hydraulicznego jest o wiele bardziej atrakcyjna.

Miejsce montażu sprzęgła hydraulicznego

Urządzenie to dostępne jest najczęściej w postaci pionowego zbiornika wodnego. Przed jego zamontowaniem trzeba dokładnie wypłukać instalację z osadu czy np. z  pozostałości po lutowaniu rur. Sprzęgło hydrauliczne umieszcza się pomiędzy źródłem ciepła a daną instalacją (grzewczą lub chłodniczą). Zazwyczaj nie wymaga ono konserwacji, jedynie okresowe sprawdzanie szczelności połączeń i stanu odpowietrznika.

Jak dobrać sprzęgło hydrauliczne?

Podczas wyboru odpowiedniego sprzęgła hydraulicznego należy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze parametry. Chodzi o maksymalną moc źródła ciepła, maksymalny przepływ instalacji i średnica przyłącza instalacji. Zazwyczaj producenci umieszczają te informacje na urządzeniach lub w ich instrukcjach obsługi. Kupując sprzęgło hydrauliczne, warto zapoznać się z ofertą renomowanych marek ? ich sprzęt jest wytrzymały i niezawodny, dlatego można mieć pewność, że posłuży przez lata.

Sprzęgła hydrauliczne w ofercie sklepu Terme.pl

Bogaty asortyment sklepu Terme.pl to wiele sprzętów i akcesoriów służących do wykonania różnych instalacji w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej, budynkach przemysłowych itp. Można w nim znaleźć sprzęgła hydrauliczne, a wśród nich np. sprzęgło hydrauliczne 4 obiegi z rozdzielaczem czy sprzęgło hydrauliczne ocieplone. Produkty takie jak sprzęgło hydrauliczne AFRISO, OVENTROP czy KELLER to wyroby najwyższej jakości, solidne, niezawodne, bezpieczne i wytrzymałe. Terme.pl to miejsce, gdzie ceny są konkurencyjne, a wysyłka jest realizowana bardzo szybko. Ponadto fachowcy chętnie rozwieją wszystkie wątpliwości dotyczące zamówień i udzielą informacji na temat tego, co daje sprzęgło hydrauliczne.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-24
Jak zawsze szybko i sprawnie
2024-06-23
Szybka wysyłka towar zgodny z opisem, polecam
pixel