Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Pompy do wody zanieczyszczonej i ścieków

Praktycznie każdy budynek powinien być podłączony do wody i systemu odprowadzania ścieków. Bywa jednak, że podłączenie do sieci wodociągowej czy kanalizacji jest niemożliwie. Wówczas przydatne są pompy do wody. Szczególnym rodzajem są pompy do wody brudnej o szerokim zastosowaniu, przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach.

Do czego służą pompy do wody brudnej i ścieków?

Pompa do wody zanieczyszczonej przydaje się wówczas, gdy użytkownik chce oczyścić wodę z osadu, mułu, piasku, zawiesiny itp. Tym samym sprzęt ten gwarantuje dokładne oczyszczanie stawów, basenów ogrodowych czy oczek wodnych. Można go także wykorzystać do odprowadzania brudnej wody z gospodarstwa domowego, np. w przypadku zalania piwnicy. Coraz więcej rodzin decyduje się na przydomowe przepompownie ścieków. Jest to samoobsługowy system przeznaczony do transportu ścieków sanitarnych z budynku do kanalizacji, zbudowany z pokrywy, włazu i szczelnej komory.

Dostępne są także przemysłowe pompy wykorzystywane do wypompowania wody na budowie, terenie przemysłowym i górniczym oraz w sytuacji, gdy oczyszczalnia i przepompownia ścieków są modernizowane. Bez względu na to, z jakiej pompy do ścieków się korzysta, należy pamiętać, aby temperatura wody nie była za niska, gdyż urządzenie może ulec awarii.

Jaka pompa będzie odpowiednia?

Pompy do wody zanieczyszczonej i ścieków są wydajne oraz skuteczne. Mają odpowiednią ochronę przed pracą na sucho, po to, aby wydłużyć czas ich eksploatacji. Radzą sobie z cząstkami stałymi o wielkości od 5 do 50 mm w zależności od modelu. Mają tzw. wirniki i noże, które nie dopuszczają do zatykania się kanału przepływowego oraz rozdrabniają cząstki stałe zabrudzeń z pompowanej wody.

Wybór odpowiedniej pompy zależy od jej przeznaczenia. W przypadku użytku domowego wystarczą mniejsze i lekkie modele. Jak już wcześniej wspomniano ? wykorzystuje się je najczęściej do wypompowywania zanieczyszczonej cieczy z piwnicy, z zalanego ogrodu czy do opróżnienia oczka wodnego. Ich wystarczająca wydajność to 100-300 l/min. Przy zakupie należy zwrócić uwagę np. na długość kabla, maksymalną głębokość zanurzenia oraz moc przerobową.

Do efektywnej obsługi szlamu z dużymi cząstkami stałymi stosuje się pompy przemysłowe o wydajności nawet 1000 l/min. Dobór odpowiedniego wariantu takiego sprzętu jest bardziej skomplikowany. Producenci oferują pompy zasilane prądem elektrycznym jednofazowym i trójfazowym oraz pompy z silnikami benzynowymi i diesla ? wszystko zależy od tego, czy pompa będzie pracować w miejscach, gdzie energia elektryczna jest dostępna, czy też ważna będzie mobilność urządzenia. Istotna jest też moc przerobowa pompy, która wpływa na jej wydajność.

Przy zakupie sprzętów służących do przepompowywania wody zanieczyszczonej i ścieków warto zapoznać się z ofertą renomowanych marek. Pompy znanych producentów są wytrzymałe i bezawaryjne, dzięki czemu można mieć pewność, że posłużą one przez długie lata i nie wystąpi konieczność ponoszenia dodatkowych opłat w przypadku ich uszkodzenia.

Pompy do wody zanieczyszczonej i ścieków w ofercie sklepu Terme.pl

W sklepie Terme.pl można znaleźć szeroki wybór pomp i akcesoriów do wielu zastosowań m.in. pompy do wody brudnej, takie jak pompa do przepompowni domowej czy pompa przemysłowa. Urządzenia te mają liczne certyfikaty i atesty, a także są wykonane z wykorzystaniem innowacyjnych i nowoczesnych technologii. Mogą znaleźć zastosowanie zarówno w małych gospodarstwach domowych, jak i w budynkach produkcyjnych, przemysłowych, publicznych itp.

Inwestorzy i instalatorzy chętnie sięgają po wyroby takich marek jak IBO, WILO, WIMEST, SFA czy OMNIGENA. Każdy z producentów to ceniony wytwórca produktów najwyższej jakości, solidnie wykonanych, trwałych, niezawodnych i funkcjonalnych. W sytuacji pojawienia się wątpliwości podczas zakupów, fachowcy Terme.pl chętnie służą radą i profesjonalną obsługą. Szybka wysyłka, bezpieczne zamówienie i bezproblemowe zwroty to dodatkowe atuty sklepu, które doceni każdy klient.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
5
2024-06-09
Wszystko OK. Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
pixel