Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Zawory regulacyjne

Urządzenia, które odpowiadają za regulację temperatur w instalacjach grzewczych lub klimatyzacyjnych są zawory regulacyjne. Pozwalają one na zapewnienie właściwej temperatury w pomieszczeniach i dostosowują się do zmieniających warunków wewnętrznych, a także zewnętrznych. Zawór regulacyjny jest niezwykle istotny, ponieważ zagwarantuje Ci bezpieczeństwo systemu grzewczego lub chłodniczego oraz zminimalizuje koszty eksploatacyjne.

Gdzie zastosujesz zawory regulacyjne?

W instalacji grzewczej zawory regulacyjne ciepłej wody sterują ilością zimnej cieczy dostarczanej do wymiennika ciepła. Jego zadanie polega na zmniejszaniu przepływu substancji, gdy ciśnienie wzrasta oraz zwiększaniu krążenia w sytuacji, gdy ciśnienie za bardzo spada. W systemach grzewczych swoje zastosowanie również mają zawory regulacyjne do ogrzewania podłogowego, które zabezpieczają podłogę przed przegrzaniem i zapewniają większy komfort użytkowania.

Zawory regulacyjne co są stosowane do regulacji przepływu gazów i cieczy w układach automatyki oraz zdalnego sterowania. Najczęściej używane są w instalacjach grzewczych, chłodniczych, wentylacjach i innych dziedzinach przemysłu.

Rodzaje zaworów regulacyjnych

Na rynku są dostępne różne rodzaje zaworów zaworów i głowic regulacyjnych. W zależności od potrzeb możemy wyróżnić m.in.:

  • Zawory grzybkowe charakteryzujące się przepustowością, szerokim zakresem regulacji, cichą pracą i łatwością montażu. Zaletą, jaką można wyróżnić są bezwątpliwie niskie koszty naprawy. Najlepiej sprawdzają się w regulacji przepływu wody oraz tam, gdzie wymagane jest szczelne odcięcie.
  • Zawory kurkowe/kulkowe są lekkie, zapewniają dużą przepustowość, szeroki zakres regulacji i szczelne odcięcie. Najczęściej stosuje się je w zawiesinach, ale nie zaleca się w konstrukcjach silnie korozyjnych płynów.
  • Zawory membranowe, które zapewniają brak przecieków oraz izolację pomiędzy substancją, a trzonem zaworu. Ich zakres jest ograniczony, a naprawa dość droga, dlatego, jeśli chcesz się zdecydować na tańsze zawory regulacyjne polecane są w tym przypadku zawory grzybkowe.

W innym podziale możemy rozróżnić zawory regulacyjne ręczne, elektryczne, hydrauliczne i pneumatyczne.

Zawory regulacyjne w ofercie sklepu Terme.pl

Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego Terme.pl. Oszczędną, cichą i prawidłową pracę systemów grzewczych, chłodniczych i nie tylko zapewnią Ci zawory regulacyjne DAFOSS wykonane z solidnego materiału, m.in mosiądzu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
SZYBKA REALIZACJA I DOSTAWA
2024-06-23
Z przykrością stwierdzam że komunikacja między firma a logistyka jest słaba jestem rozczarowana i uważam że klient nie jest najważniejszy z powodu zaistniałej sytuacji o której mowa to wtajemniczeni wiedzą o czym pisze
pixel