Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Szamba

Odprowadzanie ścieków w gospodarstwie domowym to kwestia, która może być rozwiązana na kilka różnych sposobów. Producenci oferują klientom m.in. szamba plastikowe. Mimo że to beton jest popularny i wydaje się materiałem bardziej wytrzymałym, to jednak warto skierować swoją uwagę na pojemniki z tworzywa sztucznego. 

Szamba plastikowe ? wygodne w montażu i obsłudze

Montaż szamba nie jest skomplikowany i można przeprowadzić go samodzielne. Niewielki ciężar sprawia, że bardzo prosto osadzić go w miejscu, do którego nie dotrze dźwig czy samochód. Należy jednak pamiętać o kilku aspektach. Jednym z nich jest zachowanie co najmniej 5-metrowej odległości szamba od domu. Z kolei minimalna odległość studni od szamba to 15 metrów. Przepisy te reguluje ustawa.

Ceny szamba są różne, jednak z pewnością można znaleźć tanie szamba plastikowe, które spełnią oczekiwania wielu inwestorów. Do największych zalet plastikowych elementów należy zaliczyć szczelność. Wyróżniają się także dużą odpornością na działanie agresywnych czynników zewnętrznych np. na korozję, dlatego mogą być użytkowane przez długie lata. Ponadto ze względu na niską wagę łatwo je przetransportować.

Z czego składa się szambo?

Szambo plastikowe najczęściej wykonane jest z polietylenu, co sprawia, że jego konstrukcja jest bardzo lekka. Składa się z bezodpływowego zbiornika oczyszczającego, rur do odprowadzania ścieków, akcesoriów odpowietrzających i włazu. Ewentualne różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami o podobnej pojemności wynikają m.in. z grubości ścianek czy dodatkowych rozwiązań konstrukcyjnych. Nowoczesne modele mogą mieć jedną, dwie lub trzy komory. Ich zadaniem jest m.in. oddzielenie nieczystości stałych od płynnych. Ciekawostką jest to, iż po zakończeniu eksploatacji zbiornik szamba można ponownie wykorzystać np. odstąpić kolejnemu użytkownikowi, poddać recyklingowi, zbierać w nich wodę deszczową.

Jak dobrać pojemność szamba?

Propozycje producentów umożliwiają takie dopasowanie pojemności szamba, aby  odpowiadało ono potrzebom danego gospodarstwa domowego. W przypadku małego lub sporadycznie odwiedzanego domku zbiornik o objętości 1-3 m? powinien być wystarczający. Jeśli dom jest duży, a rodzina składa się z kilku osób, może być on nawet 3-4 razy większy. Pojemnik tego typu należy opróżniać minimum raz w miesiącu. Budowa szamba o pojemności do 10 m? wymaga tylko zgłoszenia, lecz już postawienie większego zbiornika ? pozwolenia od starosty lub prezydenta miasta.

Szamba w ofercie sklepu Terme.pl

Sklep Terme.pl ma szeroką ofertę różnorodnych produktów do systemów kanalizacji zewnętrznej. Wśród nich można znaleźć wysokiej jakości szamba i akcesoria do nich wytwarzanych przez cenione marki takie jak  AFRISO,  IDMAR czy SOTRALENTZ. Wytrzymałe, niezawodne, bezawaryjne i solidne wyroby mają liczne certyfikaty i atesty. To tylko potwierdza, że są najlepszym wyborem dla każdego klienta. Dokonując zamówienia w Terme.pl, można liczyć nie tylko na wysokiej jakości produkty, lecz również na profesjonalną i miłą obsługę ekspertów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Ok
2024-06-23
Znalazłem piec taniej tzn. Sam mnie znalazł przez spam w necie ale już po fakcie, warto grzebać i szukać
pixel