Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Klimatyzacja (10)

Zastosowanie klimatyzacji w danym pomieszczeniu sprawia, że świeże powietrze o optymalnej temperaturze będzie korzystnie wpływało na samopoczucie osób, które w nim przebywają. Zbudowanie kompletnego systemu klimatyzacji jest możliwe dzięki ofercie sklepu Terme.pl. Prawidłowo działająca instalacja to inwestycja w dobry nastrój, świetne zdrowie i lepsze funkcjonowanie na co dzień. 

Cicha klimatyzacja do mieszkania, domu czy biura

Klimatyzacja do domu i do biura ma za zadanie sprawić, aby ta przestrzeń stała się przyjazna dla użytkowników. Szczególnie jest to ważne właśnie w tych miejscach, gdzie spędza się znaczną część dnia. Cicha klimatyzacja do mieszkania to konieczność i sprawdzi się w głównie sypialni oraz domowym gabinecie. Optymalny komfort termiczny sprzyja spokojnemu snu i efektywnej pracy. Podobnie będzie w przypadku biura, gdzie zarówno świeże powietrze, jak i cicha praca urządzenia mają pozytywny wpływ na wyniki pracowników, których uwaga nie jest rozpraszana przez żaden hałas.

Jak działa klimatyzacja?

Instalacja klimatyzacyjna składa się z:

  • jednostki wewnętrznej ? element nawiewający chłodne powietrze, a pochłaniający ciepłe;
  • czynnik chłodniczy ? ciekły i zimny czynnik, który po rozprężeniu pobiera ciepło z pomieszczenia i przenosi je z jednostki wewnętrznej do zewnętrznej, gdzie ulega sprężeniu i oddaje ciepło poza urządzenie; 
  • jednostka zewnętrzna ? w niej znajduje się skraplacz, sprężarka i zawór rozprężny i wentylator powietrza, dzięki któremu ciepło zostaje oddane na zewnątrz.
  • miedziane rury ? przewody, którymi czynnik chłodniczy może się przemieszczać.

Na to, jak działa klimatyzacja, wpływa poprawnie przeprowadzony montażu i regularne serwisowanie sprzętu.

Wyróżnia się kilka rodzajów klimatyzacji. Pierwszy z nich to klimatyzacja ścienna. Jest to popularne rozwiązanie stosowane w każdego rodzaju pomieszczeniach.  Urządzenia nie generują hałasu, co sprzyja codziennemu funkcjonowaniu. Podobnie działa klimatyzacja sufitowa, której elementem jest jednostka kasetonowa zainstalowana w suficie. Do biur lub zakładów pracy najczęściej wykorzystuje się szczególny rodzaj klimatyzatora wewnętrznego, składający się z jednej jednostki zewnętrznej, do której podłączonych jest kilka jednostek wewnętrznych. To tzw. klimatyzacja multisplit, która dzięki takiej konstrukcji może chłodzić i ogrzewać wiele pomieszczeń w tym samym czasie. Nowoczesnym rozwiązaniem jest klimatyzacja monoblok. Urządzenie to montuje się w budynku, dlatego nie musi ono mieć jednostki zewnętrznej. Dodatkowo jego wygląd jest minimalistyczny i nowoczesny.

Zalety stosowania klimatyzacji

Zastosowanie klimatyzacji daje poczucie komfortu cieplnego, co jest kluczem do dobrego samopoczucia zarówno w upalne, jak i zimne dni. Ponadto:

  • oczyszcza i jonizuje powietrze;
  • hamuje rozwój bakterii i grzybów;
  • zapewnia wymaganą w danym pomieszczeniu ilość świeżego powietrza;
  • wpływa na komfortowy sen.

Zachowanie właściwej temperatury w pomieszczeniu czy w budynku jest bardzo ważne nie tylko w sezonie grzewczym, ale również poza nim. Klimatyzacja pozwala schłodzić i ogrzać pomieszczenie w zależności od preferencji. Poza tym klimatyzacja z funkcją grzania umożliwia likwidację nadmiaru wilgoci.

Klimatyzacja w ofercie Terme.pl

Dzięki bogatej ofercie Terme.pl można znaleźć wiele produktów, które pomogą stworzyć klimatyzację i wentylację zarówno w domu, w biurze, jak i w budynku użyteczności publicznej. Wysokogatunkowe wyroby zadowolą nawet wymagających instalatorów i inwestorów. Korzystne ceny i szybka wysyłka to cechy wyróżniające sklep na tle konkurencji.

Produkty popularnych i renomowanych marek takich jak m.in. THERMOSILESIA, RODIGAS, SPIROFLEX, są doceniane przez ekspertów z branży. Poza klimatyzatorami w sklepie dostępne są również liczne akcesoria (króćce, zaślepki, wsporniki, skrzynki rozdzielcze itp.). Niezawodne, wytrzymałe i solidnie wykonane komponenty sprawiają, że system działa przez wiele lat, a użytkownicy nie muszą martwić się wystąpieniem awarii i ponoszeniem dodatkowych opłat za jej naprawę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1058 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Wszystko przebiegło bardzo szybko. Polecam
2024-05-20
Obsługa profesjonalna doradzą i pomogą w doborze urządzenia
pixel