Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Zawory grzejnikowe

Zawory grzejnikowe są elementem instalacji centralnego ogrzewania, które pozwalają na prawidłową pracę systemu grzewczego. Odpowiednio dobrane zawory i głowice mogą zagwarantować komfortową temperaturę w pomieszczeniach oraz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Wygodna regulacja temperatury dzięki zaworom grzejnikowym

Za utrzymanie temperatury w mieszkaniu odpowiedzialne są zawory grzejnikowe termostatyczne. Ich regulacja odbywa się poprzez głowicę termostatyczną, która umożliwia ogrzewanie pomieszczenia do zadanej temperatury, która oznaczona jest skalą poziomów od 1 do 5.

Jak działają zawory do kaloryfera?

Jeśli w pomieszczeniu robi się chłodniej zawory termostatyczne grzejnikowe otwierają się, dzięki czemu zwiększają przepływ wody w kaloryferze co skutkuje wzrostem temperatury. Przepływ wody zamyka się, gdy temperatura znacznie wzrośnie.

Zawory grzejnikowe -  jak ustawić?

Na skutek nieprawidłowego działania systemu grzewczego należy zmniejszyć przepływ wody. Z zaworu grzejnikowego należy zdjąć głowicę i dostosować jej położenie do pierścienia nastawczego. Zawór ustawiamy względem kropki na korpusie i ponownie montujemy głowicę termostatyczną.

Dobór zaworu grzejnikowego - na co zwrócić uwagę?

Warto zwrócić uwagę na dwa modele zaworów. Pierwsze z nich to zawory grzejnikowe kątowe, które sprawdzą się, wtedy gdy przyłącze jest położone równolegle do grzejnika. Z kolei zawory grzejnikowe proste stosuje się podczas podłączenia w tej samej linii.

Zawory grzejnikowe w ofercie sklepu Terme.pl

W naszym sklepie oferujemy m.in: zawory grzejnikowe DANFOSS, które pochodzą od zaufanego producenta zapewniającego wysoką jakość ich wykonania. Znajdziesz u nas także zawory grzejnikowe FERRO, które zapewniają prawidłowe i wydajne działania instalacji grzewczej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1202 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-21
Obsługa na najwyższym poziomie. Polecam.
2024-07-19
Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko i sprawnie
pixel