Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Szlifierki

W garażu, w przydomowym warsztacie czy w firmie remontowej ważną częścią wyposażenia są profesjonalne elektronarzędzia wykorzystywane do obróbki drewna i metalu. Szczególnie mogą być przydatne przy renowacji mebli i podczas remontu. Wśród takich sprzętów wyróżniają się szlifierki, które ze względu na wielofunkcyjność są polecane przez specjalistów z branży. Świetnie radzą sobie z wygładzeniem danej powierzchni i mogą ją przygotować do dalszej obróbki.

Szlifierki kątowe, akumulatorowe czy na kablu?

Na rynku dostępne jest kilka typów szlifierek. Najpopularniejsze są szlifierki kątowe, które wykorzystuje się w pracach na materiale o dużym stopniu twardości (np. metal, beton). Służą zazwyczaj do cięcia drutów i są pomocne przy podcinaniu płyt chodnikowych lub kostki brukowej. Istotną kwestią jest decyzja o rodzaju zasilania danego narzędzia. Urządzenia sieciowe muszą znajdować się zawsze w niewielkiej odległości od gniazdka, żeby kabel mógł do niego sięgnąć. Aby móc się oddalić trzeba dodatkowo wyposażyć się w przedłużacz. Z pewnością wygodniejsze są szlifierki akumulatorowe, które po naładowaniu baterii mogą działać bez przerwy nawet kilkanaście godzin.

Na co zwrócić uwagę, dobierając szlifierkę?

Dobór szlifierki zależy od jej rodzaju i przewidywanych do wykonywania nią zadań. Warto zwrócić uwagę na jej moc i średnicę tarczy. Do lekkich prac używa się urządzeń do 1000 W. Powyżej 1400 W mają już szlifierki przeznaczone do prac z dużym obciążeniem. Najpopularniejsze modele mają tarcze w rozmiarze 12,5 cm. Są one wystarczające dla użytkowników wykonujących proste roboty w domowym warsztacie. Do bardziej skomplikowanych celów zastosowanie znajdą szlifierki o średnicy tarczy od 22,5 cm. Wszelka obróbka tego typu sprzętem dokonuje się przy użyciu wieloostrzowych narzędzi (tzw. ściernice), które muszą być obudowane specjalnymi osłonami. Bez względu na rodzaj szlifierki ich korpusy powinny być odpowiednio usztywnione.

Szlifierki w ofercie Terme.pl

Terme.pl ma bogaty asortyment pełen markowych produktów. Priorytetem firmy jest zaopatrzenie konsumenta w towary, ułatwiające wykonanie wszelkich prac takich jak wyburzanie, murowanie czy malowanie. Bez względu na to, czy klient remontuje mieszkanie, czy buduje dom od podstaw, sklep oferuje wszystkie potrzebne elektronarzędzia. Wśród nich można znaleźć m.in. szlifierki kątowe MILWAUKEE. Sprzęt ten jest solidnie wykonany, przez co praca z nim to czysta przyjemność. Używany zarówno w pracach domowych, jak i przez firmy remontowo-budowlane, jest  i doceniany przez instalatorów i inwestorów już od wielu lat.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-24
Jak zawsze szybko i sprawnie
2024-06-23
Znalazłem piec taniej tzn. Sam mnie znalazł przez spam w necie ale już po fakcie, warto grzebać i szukać
pixel