Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Urządzenia do usuwania wapnia, sodu i żelaza

Odżelaziacze do wody to specjalistyczne urządzenia, które sprawdzi się szczególnie w tych gospodarstwach domowych, które czerpią wodę z własnego ujęcia. Odżelaziacz wody umożliwia skuteczne usuwanie nie tylko cząsteczek żelaza, lecz także wapnia oraz sodu. Sprawdź, jak działa odżelaziacz oraz dlaczego tak istotne jest usuwanie żelaza z wody pitnej.

Odżelaziacze wody - idealne do przydomowych instalacji wodnych

Pobierasz wodę ze studni i przeprowadzona analiza jakościowa wykazała, że żelazo w wodzie przekracza dopuszczalne normy. Zainwestuj w odpowiednie odżelaziacz to urządzenie, które nie tylko wyeliminuje nadmiar żelaza, lecz także zadba o bieżące usuwanie sodu z wody. Raz na zawsze rozwiąż problem wody o żółtawym zabarwieniu, która nie tylko ma nieprzyjemny smak, lecz także może okazać się szkodliwa dla Twojego zdrowia.

Jak działa odżelaziacz wody?

Odżelaziacze wody mają konkretne zadanie - filtrują wodę i usuwają z niej nadmiar żelaza, a także innych pierwiastków, które mogą być szkodliwe zarówno dla armatury, urządzeń AGD, jak i zdrowia człowieka.

Odżelazianie wody to proces składający się z dwóch etapów - napowietrzenia wody oraz przepuszczeniu jej przez złoża filtracyjne. W naszej ofercie dostępne jest złoże filtracyjne do odżelaziacza  w różnym tonażu - przeznaczone od odżelaziaczy z różną pojemnością zbiornika.

Gdzie stosuje się odżelaziacze wody?

Odżelaziacze do wody to urządzenia, które znajdują zastosowanie zarówno w przypadku całorocznych domów mieszkalnych pobierających wodę ze studni, jak i w przypadku np. domków letniskowych.

Jaki odżelaziacz wody wybrać?

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego modelu odżelaziacza, przeprowadź analizę stanu wody, która pozwoli Ci ocenić poszczególne parametry. Może się okazać, że problemem jest nie tylko obecność zbyt dużego stężenia żelaza, lecz także np. nadmiar wapnia, sodu lub występowanie zanieczyszczeń.

Wybierając odżelaziacz, zwróć uwagę na pojemność zbiornika. W naszej ofercie dostępne są odżelaziacze do wody ze zbiornikami o pojemności m.in. 150 l, 300 l oraz 495 l, a także jego wydajność.

Przeglądając dostępne produkty, zwróć także uwagę na informacje dotyczące:

  • szybkości przepływu podczas płukania złoża,
  • maksymalne ciśnienie robocze,
  • maksymalną temperaturę wody,
  • średnicę rur przyłączeniowych,
  • wymiary zbiornika.

Wszystkie te dane znajdziesz w szczegółowej specyfikacji każdego produktu. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące odżelaziaczy dostępnych w ofercie, zachęcamy do kontaktu!

Wpływ żelaza na urządzenia AGD i zdrowie użytkowników

Cząsteczki żelaza zawarte w wodzie pitnej pozyskiwanej z przydomowego ujęcia mogą mieć niekorzystny wpływ zarówno na zdrowie człowieka, jak i na żywotność urządzeń AGD. Nadmiar żelaza osadza się w rurach, stopniowo zawęża ich światło i utrudnia przepływ wody. Z czasem może dojść do całkowitego zatkania rury, co będzie wiązało się z kosztowną wymianą instalacji.

W gospodarstwach domowych borykających się z problemem nadmiaru żelaza w wodzie, krótszą żywotność wykazują urządzenia AGD. Osadzające się cząsteczki żelaza mogą okazać się szkodliwe zarówno dla pralek, jak i zmywarek. Chcesz, aby Twój sprzęt AGD działał bezawaryjnie przez dłuższy czas? Zdecyduj się na profesjonalny odżelaziacz.

Nie można także pominąć kwestii negatywnego wpływu nadmiaru żelaza na zdrowie człowieka. Regularne spożywanie wody z nadmiarem żelaza może doprowadzić do rozwoju wielu chorób.

Odżelaziacze do wody w ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie sklepu internetowego Terme.pl znajdziesz najwyższej klasy odżelaziacze do wody i złoża filtracyjne od renomowanego producenta - firmy WIMEST, która istnieje już od 1991 roku. Swoim klientom oferuje nie tylko odżelaziacze, lecz również takie produkty jak pompy wirowe, pompy samozasysające czy automaty wodociągowe - dostępne również w naszej ofercie.

Szukasz rozwiązań gwarantujących kompleksowe uzdatnianie wody? Sprawdź produkty z kategorii uzdatnianie wody. Znajdziesz tam m.in. nowoczesne stacje i inne urządzenia uzdatniania wody, testery pomiaru parametrów wody, zmiękczacze wody, a także filtry wody użytkowej i c.o.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1123 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
szybko ok
2024-06-09
Wszystko OK. Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
pixel