Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Czujniki i przetworniki

Narzędzia i urządzenia pomiarowe zapewniają bezpieczne i wydajne użytkowanie różnych instalacji w naszych domach i nie tylko. Wśród czujników, w jakie powinniśmy się zaopatrzyć budując dom, są czujniki temperatury, a w zależności od sposobu ogrzewania budynku, także czujniki czadu, gazu czy wartości granicznych w zbiornikach z olejem opałowym. Na rynku dostępne są także czujniki wilgotności zapobiegające powstawaniu pleśni, a także czujniki ruchu, światła czy dźwięku wykorzystywane na przykład w systemach inteligentnego zarządzania domem. 

Rodzaje czujników do zastosowania w domu 

Istnieje wiele urządzeń pomiarowych, które mogą znaleźć zastosowanie w naszych domach. Możemy zdecydować się na czujniki ruchu, wilgotności, wody czy światła, ale z całą pewnością w codziennym użytkowaniu najczęściej wykorzystywać będziemy czujniki temperatury.

Czujniki do pomiaru temperatury, jak sama nazwa wskazuje, służą pomiarom temperatury w pomieszczeniu i są pomocne w funkcjonowaniu systemu ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. W systemie ogrzewania, czujnik temperatury pomaga w utrzymaniu stałej temperatury w pomieszczeniach poprzez mierzenie temperatury powietrza i przekazywanie tej informacji do regulatora temperatury. Na podstawie tej informacji, regulator temperatury decyduje, czy włączyć lub wyłączyć system grzewczy w celu osiągnięcia ustalonej temperatury. W systemie klimatyzacji, czujnik temperatury może być stosowany do pomiaru temperatury powietrza, które jest przetwarzane przez klimatyzator, aby schłodzić lub ogrzać pomieszczenie.

Czujnik temperatury może być też częścią systemu kontroli domowej, w której będzie używany do automatycznego sterowania urządzeniami w zależności od temperatury w pomieszczeniach. Na przykład, system inteligentnego zarządzania domem może samodzielnie decydować o włączeniu lub wyłączeniu ogrzewania, klimatyzacji lub wentylacji w zależności od odczytów czujnika temperatury. Czujnik temperatury może być także używany jako element zapewniający bezpieczeństwo w domu - w przypadku, gdy temperatura w pomieszczeniu wzrasta powyżej ustalonej granicy, alarm z czujnika temperatury może ostrzec użytkowników o możliwości zagrożenia pożarem lub przegrzaniem urządzeń.

Jednym z rodzajów czujników do pomiaru temperatury są czujniki termistorowe wykorzystujące do pracy termistory - elementy półprzewodnikowe, które charakteryzują się zmiennością oporności elektrycznej w zależności od temperatury. Opór termistora zmienia się wraz ze zmianą temperatury wokół niego - czujnik wykorzystuje ten efekt do pomiaru temperatury. Ten rodzaj czujników wykorzystuje się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w przemyśle.

Jeśli w naszym domu posiadamy urządzenia spalające paliwo, takie jak kuchenki czy piece gazowe, powinniśmy zaopatrzyć się w czujniki czadu. Należy zainstalować je w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie stwarzające niebezpieczeństwo wycieku tlenku węgla, czyli CO. To bezwonny i bezbarwny - a więc trudny do wykrycia gaz, który jest bardzo toksyczny dla człowieka. Może doprowadzić do zatrucia lub nawet śmierci domowników. Dlatego tak ważne jest posiadanie czujników czadu, które ostrzegą nas, kiedy zawartość tlenku węgla w powietrzu przekroczy bezpieczny poziom. W Polsce montowanie czujników czadu jest obowiązkowe i regulowane przepisami prawnymi.

Czujniki i przetworniki w ofercie Terme.pl

W sklepie internetowym Terme.pl posiadamy szeroki wybór czujników. Znajdują się tu takie produkty, jak pokojowe czujniki temperatury, czujniki termistorowe wartości granicznej, czujniki czadu, m.in. europejskiego lidera w produkcji detektorów dymu i tlenku węgla, firmy FIREANGEL czy hydrostatyczne, ultradźwiękowe lub pneumatyczne przyrządy do pomiaru cieczy. W sklepie dostępne są też mierniki wilgotności i temperatury, czujniki gazu ziemnego oraz sondy, przewody pomiarowe i wymienne głowice. Wszystkie oferowane przez Terme.pl produkty pochodzą od znanych, cenionych wśród specjalistów marek zapewniających najwyższą jakość, wydajność oraz żywotność urządzeń.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą czujników dostępnych w naszym sklepie!

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Jestem bardzo wdzięczny Panu z dz. Tech. za życzliwość i fachową pomoc w doborze niezbędnych elementów do montażu. Wartością dodaną był fakt, że telefonicznie odnalazł sklep z brakującym elementem w najbardziej dogodnej dla mnie lokalizacji. Dziękuję.
2024-06-15
Szybko i bez zastrzeżeń
pixel