Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kanalizacja zewnętrzna (147)

Podłączenie do niezbędnych mediów takich jak gaz, prąd, woda i kanalizacja to zapewnienie domownikom dogodnych warunków bytowania. Każda instalacja musi zostać tak zaplanowana i zbudowana, aby wyeliminować możliwość awarii. Wodociągi i kanalizacja zewnętrzna powinny charakteryzować się szczelnością, działać stosunkowo bezgłośnie i nie emitować żadnych przykrych zapachów. Mimo że są niewidoczne dla oka, to warto, aby były wykonane z materiałów najwyższej jakości.

Kanalizacja zewnętrzna ? niezbędna w każdym domu

Kanalizacja zewnętrzna w domu jednorodzinnym to jedna z najważniejszych kwestii brana pod uwagę przy jego budowie. Jest częścią instalacji kanalizacyjnej wyprowadzonej na zewnątrz budynku. Jej funkcja to doprowadzenie nieczystości do zbiornika bezodpływowego (szamba) lub do przydomowej oczyszczalni. Najpopularniejszy podział systemów kanalizacyjnych opiera się na hydraulicznych warunkach przepływu zanieczyszczeń.  Wyróżnia się:

  • kanalizację grawitacyjną;
  • kanalizację ciśnieniową;
  • kanalizację podciśnieniową.

Przy planowaniu budowy kanalizacji zewnętrznej spadki występujące na danym terenie są jednymi z najważniejszych aspektów, na które należy szczególnie zwrócić uwagę. Stosuje się wówczas kanalizację grawitacyjną, która, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na prawach fizyki. Prosta konstrukcja sprawia, że jest ona jedną z najmniej awaryjnych systemów. W przypadku, gdy teren charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą, zastosowanie znajduje kanalizacja ciśnieniowa zewnętrzna. Wówczas transport nieczystości wymuszają pompy ściekowe. Trzeci typ instalacji wykorzystuje się na obszarach płaskich. Nie pozwala on jednak na przepływ ścieków na większe odległości, gdyż służy głównie ich zbieraniu. Należy pamiętać, że wszystkie warianty kanalizacji mogą ze sobą współpracować.

Elementy kanalizacji zewnętrznej

Nowoczesne systemy muszą spełniać liczne wymagania i być odporne na starzenie się. Współcześnie wykonuje się je głównie z tworzyw sztucznych, czyli m.in. z polichlorku winylu (PVC) i  z polipropylenu (PP).

Kanalizacja zewnętrzna składa się z:

  • przewodu odpływowego;
  • zasuwy burzowej;
  • studzienki;
  • przykanalika;
  • szamba, oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacji bytowej lub ogólnospławnej.

Do budowy kanalizacji przydatne są wszelkie przewody, złączki, kształtki czy uszczelki. Rury PVC kanalizacji zewnętrznej stosuje się najczęściej przy wykonaniu osłon dla innych przewodów przez nasypy drogowe, odwodnień mostów na trasach drogowych i na obszarach szkód górniczych. Z kolei rury PP kanalizacji zewnętrznej najczęściej  wykorzystuje się w grawitacyjnym systemie sanitarnym, deszczowym i przemysłowym wszędzie tam, gdzie panują niskie lub wysokie temperatury, występuje wysoki poziom wód gruntowych lub jest duża agresywność chemiczna ścieków.

Przewody z tworzywa sztucznego mogą mieć różne rozmiary i średnice. Należy odpowiednio je dostosować, ponieważ nieprawidłowo zbudowana instalacja będzie się zapychać, głośno pracować i wydzielać nieprzyjemne zapachy. Charakteryzują się one pomarańczowym kolorem, dlatego łatwo je zidentyfikować. Ich zaletami jest lekkość, niski współczynnik chropowatości i niewielka cena.

Kanalizacja zewnętrzna w ofercie sklepu Terme.pl

W Terme.pl dostępne są różne urządzenia i akcesoria z dziedziny hydrauliki, w tym produkty służące do stworzenia efektywnego systemu kanalizacji zewnętrznej. W sklepie można znaleźć elementy do budowy instalacji z tworzyw sztucznych, stalowych i miedzianych, systemy mocujące, instalacje gazowe, pompy, artykuły do uzdatniania wody itd. Można również zakupić liczne akcesoria do kanalizacji zewnętrznej.

Popularne marki takie jak AFRISO, IDMAR, NORSON, PROFIL czy SOTRALENTZ dostarczają wyłącznie produkty wysokiej jakości, niezawodne, praktyczne i wytrzymałe. Wszystkie te wyroby spełniają wymagania Unii Europejskiej, a liczne certyfikaty i atesty są potwierdzeniem ich solidnego wykonania. Terme.pl szczególnie dba o klienta, zapewniając mu opiekę na każdym etapie zakupów. Klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo i miłą obsługę. Szybka wysyłka, bezpieczne zamówienia oraz bezproblemowe zwroty to dodatkowe zalety naszej firmy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1058 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Bardzo miła i kompetentna obsługa. Bardzo dobry kontakt ze Sprzedającym. Przesyłka dostarczona ekspresowo zgodnie z zamówieniem. Polecam zakupy w tym sklepie.
2024-05-20
Obsługa profesjonalna doradzą i pomogą w doborze urządzenia
pixel