Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Separatory i osadniki

Wody deszczowe czy roztopowe mogą być skażone substancjami ropopochodnymi, takimi jak benzyna, oleje napędowe czy szkodliwe substancje chemiczne. Są one zagrożeniem dla środowiska. Producenci oferują różne rodzaje urządzeń, które pomagają oczyścić z nich wodę lub ścieki. 

Do czego służą separatory kanalizacyjne?

Co to są separatory? Separatory, jak sama nazwa wskazuje, oddzielają jedną substancję od drugiej. Istnieją m.in. separatory wody, oczyszczające sprężone powietrze z wody, lub separatory kanalizacyjne, dające gwarancję oczyszczenia ścieków od szkodliwych materii ropopochodnych, zanim te dostaną się do ogólnej sieci kanalizacji sanitarnej, a następnie do oczyszczalni. Przepisy dotyczące oddzielania zawiesin i substancji szkodliwych od wód i ścieków zostały zawarte w rozporządzeniu.

Separatory kanalizacyjne powinny być zamontowane jak najbliżej źródła powstawania ścieków, w taki sposób, aby miały one ochronę przed mrozem i zalaniem. Instalacja kanalizacyjna odprowadzająca powinna być wykonana ze szczelnych materiałów. Najlepiej, aby była ułożona zgodnie z naturalnym spadkiem terenu i wykorzystywała siłę grawitacji. W razie braku spadku trzeba zastosować pompy.

Kiedy przydają się osadniki?

Producenci często wytwarzają separatory zintegrowane z osadnikiem. Osadniki oczyszczają ścieki z zawiesin mineralnych i szlamów przed separatorem. Przydają się szczególnie wtedy, gdy nieczystości zawierają wysokie stężenie zawiesiny. Ich projekt opiera się na warunkach terenu, na jakim mają być umiejscowione, specyfiki oczyszczanych ścieków lub wód opadowych oraz szacunkowej ilości zawiesiny. Mogą pracować także jako samodzielne sprzęty.

Wyróżnia się osadniki kanalizacyjne poziome i wirowe. W pierwszym typie urządzenia wykorzystuje się zjawisko sedymentacji ? zawiesina ogólna i zanieczyszczenia stałe zatrzymywane są w osadniku, gdzie następuje oddzielenie się ścieków i cząstek o gęstości większej niż gęstość wody. Czasem wlot do pojemnika wyposażony jest w deflektor, który zwiększa skuteczność jego działania. Drugi typ osadnika rozdziela ścieki i zawiesinę o gęstości większej niż 1 kg/dm?. Wykorzystuje do tego siłę odśrodkową, czego skutkiem jest efektywna separacja cząstek zawiesiny przy dużych obciążeniach hydraulicznych. Ruch wirowy ścieków dopływających do osadnika to wynik działania deflektora kierunkowego.

Separatory i osadniki do kanalizacji w ofercie sklepu Terme.pl

W sklepie Terme.pl dostępne są różne urządzenia i akcesoria z dziedziny hydrauliki takich marek jak AFRISO, IDMAR czy NORSON. Wśród nich są elementy do kanalizacji zewnętrznej, takie jak np. separatory i osadniki przydomowe. Wszystkie te produkty mają certyfikaty i atesty oraz spełniają wymagania Unii Europejskiej. Wykonawcy i inwestorzy doceniają ich bezawaryjność, wytrzymałość, solidne wykonanie i praktyczność. Ponadto fachowcy Terme.pl dbają nie tylko o wysoką jakość produktów, lecz także, gdy zajdzie taka potrzeba, chętnie udzielają profesjonalnych porad podczas składania zamówień.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
szybko ok
2024-06-08
Dobra cena. Szybka dostawa. Wszystko na plus.
pixel