Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Zawory ciepłownicze

Zawory ciepłownicze to elementy stosowane w instalacjach centralnego ogrzewania, służące do kontrolowania przepływu wody grzewczej. Zawory do sieci ciepłowniczych umożliwiają regulowanie temperatury i natężenia przepływu wody w poszczególnych sekcjach instalacji grzewczej, dzięki czemu można utrzymać optymalne warunki cieplne w pomieszczeniach.

W jakim miejscu stosuje się zawory ciepłownicze?

Zawory ciepłownicze stosuje się w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. W domach jednorodzinnych zawory ciepłownicze są montowane zazwyczaj w piwnicach lub na strychach, w zależności od ułożenia rur i instalacji hydraulicznej. W przypadku budynków o dużej powierzchni, w których instalacja grzewcza jest rozległa, stosuje się wiele zaworów ciepłowniczych, co umożliwia indywidualne sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach.

Zawory ciepłownicze są montowane na rurach przewodów ciepłowniczych, w miejscach, gdzie występują odgałęzienia lub połączenia z innymi elementami instalacji. Dzięki zaworom ciepłowniczym można regulować przepływ wody w danych częściach instalacji grzewczej, co pozwala na kontrolowanie temperatury w pomieszczeniach i oszczędzanie energii.

Jakie zawory ciepłownicze wybrać?

Istnieją różne rodzaje zaworów do sieci ciepłowniczych, z których każdy charakteryzuje się innymi właściwościami i zastosowaniami. Wybór odpowiedniego typu zaworu ciepłowniczego zależy od konkretnych potrzeb i warunków instalacyjnych.

  • Zawory kulowe ciepłownicze - to najprostszy rodzaj zaworów. Pozwalają one na pełne otwarcie lub zamknięcie przepływu wody grzewczej. Zawory kulowe są stosunkowo tanie i łatwe w montażu, ale nie umożliwiają regulacji przepływu i temperatury wody.
  • Zawory termostatyczne - pozwalają na kontrolowanie temperatury wody w instalacji grzewczej. Są wyposażone w czujnik temperatury, który reaguje na jej zmiany w pomieszczeniu i automatycznie reguluje przepływ wody w celu utrzymania optymalnej temperatury.
  • Zawory kulowo-termostatyczne - to rodzaj zaworów ciepłowniczych, które łączą w sobie zalety zaworów kulowych i termostatycznych. Pozwalają zarówno na pełne otwarcie lub zamknięcie przepływu wody grzewczej, jak również na kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu.
  • Zawory motylkowe - to zawory do sieci ciepłowniczych, które umożliwiają sprawną regulację przepływu wody grzewczej. Stosowane są w przemysłowych instalacjach grzewczych, w których wymagane jest precyzyjne dostosowanie przepływu wody.
  • Zawory kulowe z przepływomierzem - umożliwiają kontrolowanie przepływu medium oraz pomiar jego ilości. Zawory kulowe ciepłownicze z przepływomierzem są często stosowane w takich warunkach, gdzie należy dokładnie kontrolować ilość przepływającej wody.

W zależności od potrzebnej funkcji, w budynkach mieszkalnych, biurowych oraz użyteczności publicznej stosuje się najczęściej zawory ciepłownicze kulowe, termostatyczne i kulowo-termostatyczne.

Zawory ciepłownicze w ofercie Terme.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego Terme.pl dostępny jest między innymi wysokiej jakości zawór kulowy firmy EFAR - kurek kulowy kołnierzowy do powietrza, wody oraz innych płynów. Posiada on kołnierze przyłączeniowe wg: PN-EN 1092-1, powierzchnię uszczelniającą kołnierzy typu B1 i pełen przelot. Może pracować w temperaturze od -20 do 160 stopni Celsjusza.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu! Poza zaworami ciepłowniczymi, dostępne są także rury oraz kształtki ciepłownicze.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Ok
2024-06-23
SZYBKA REALIZACJA I DOSTAWA
pixel