Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Przyłącza gazu (10)

Przyłącza gazowe stanowią odcinek odgałęzienia od sieci gazowej, który łączy obiekt z tą siecią. Parametry przyłączy są regulowane prawnie. Muszą być one zgodne z projektem instalacji. Tylko wtedy możliwe jest uzyskanie akceptacji zakładu gazowniczego na przyłączenie się do sieci gazowej.

Jak dobrać przyłącze do gazu?

Choć na obecną chwilę wstrzymane przyłącza gazowe utrudniają przyłączenie się do sieci, warto pamiętać o istotnej roli, którą pełnią. Jak dobrać odpowiednie przyłącze? Przede wszystkim przed zakupem należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją konkretnego produktu. Na rynku dostępne są głównie warianty polietylenowe oraz stalowe. Przyłącza gazowe dzielą się również na akcesoria rozciągane i proste. Prawidłowy wybór zawsze będzie zależał od parametrów konkretnej instalacji gazowej. Warto stawiać na przyłącza gazowe najwyższej jakości, wykonane z solidnych materiałów i z dbałością o nawet najmniejszy szczegół.

Jaki gaz możemy nim transportować?

Przyłącza transportują gaz ziemny płynący z zakładu gazowniczego. Zazwyczaj jest to gaz ziemny wysokometanowy typu E. Ma on bardzo wysoką zawartość metanu, która wynosi około 98%. To właśnie ten typ błękitnego paliwa płynie w sieci miejskiej, a także zasila inne, zewnętrzne sieci gazowe. Pozostałe rodzaje gazu charakteryzują się dużo mniejszą zawartością metanu, przez co nie są aż tak wydajne.

Przyłącza gazowe w ofercie sklepu Terme.pl

W sklepie Terme.pl wiemy, że najlepsze przyłącza gazowe to te, które charakteryzują się wysoką jakością. Powinny być one także odporne na działanie czynników zewnętrznych, aby mogły służyć przez długie lata bez żadnych zarzutów. Z tego względu w naszej ofercie znajdziesz przyłącza pochodzące wyłącznie od najlepszych producentów w branży - takich jak m.in. WEBA i EMIPIU PROFITOR. To doświadczone marki, którym zaufało już wielu klientów. Ich produkty to gwarancja zadowolenia, niezawodności oraz bezpieczeństwa, które jest niezwykle istotne w przypadku elementów sieci gazowych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 987 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
ok.
2024-04-16
Szybko sprawnie i dobrze zapakowane
pixel