Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Filtracja wody grzewczej

Jeszcze kilkanaście lat temu kwestie dotyczące jakości wody w domowej instalacji grzewczej były ignorowane. Z biegiem lat świadomość w branży instalatorskiej wzrosła, a użytkownicy zaczęli bardziej zwracać uwagę na uzdatnianie wody. Obecność licznych zabrudzeń i wytrącanie się kamienia sprawiły, że filtry do wody CO stały się ważnym elementem instalacji.

  • 1
  • 2

Co daje filtrowanie wody?

Podstawowe pytanie, na jakie należy udzielić odpowiedzi, brzmi ? co daje filtrowanie wody w instalacji centralnego ogrzewania? Jeśli nie stosuje się filtrów do wody, wówczas z biegiem czasu w rurach gromadzi się magnetyt, czyli czarny tlenek żelaza, będący jedną z przyczyn częstych awarii układów grzewczych. Podobnie jest z nawarstwieniem się kamienia kotłowego i z osadami, które powodują spadek wydajności ogrzewania i obciążenie pieca.

Na rynku istnieją różne rodzaje filtrów oraz preparaty chemiczne, dzięki którym można zredukować koszty eksploatacji systemu, zmniejszyć rachunki za energię i zwiększyć żywotność kotła grzewczego oraz armatury. Uzdatniona woda pozwala chronić instalację i zamontowane urządzenia (np. kocioł, zawory, pompy) przed kamieniem kotłowym i korozją. W przeciwnym przypadku system jest narażony na liczne uszkodzenia, wadliwe działanie i awarie.

Rodzaje filtrów wody

Odpowiednie filtry do instalacji CO to gwarancja sprawnie działającego systemu. Wpływają na czystość wody, zmiękczają ją i usuwają zanieczyszczenia. Filtr mechaniczny lub siatkowy (osadnikowy) umieszczony zaraz za wodomierzem albo hydroforem ma za zadanie usuwać z wody cząstki stałe typu piasek czy muł, tworzące tzw. zawiesinę. Filtr siatkowy ma wymienne wkłady, np. z włókniny polipropylenowej, ze stali nierdzewnej, ze sznurka, z tworzywa sztucznego.  Jest to pierwszy etap uzdatniania wody. 

Kolejna faza wymaga filtra zmiękczającego wodę, którego montaż jest zazwyczaj rekomendowany przez producentów kotłów. Urządzenia pracujące na zmiękczonej wodzie zachowują dłuższą żywotność, nie trzeba ich często konserwować i czyścić. Polecane jest także użycie filtrów strumieniowych, które usuwają wszelkie zanieczyszczenia stałe jak piasek czy rdza. Szczególnym rodzajem są filtry magnetyczne do CO. Przechwytują one i usuwają drobiny metali, czyli tlenki żelaza i produkty korozji, które powstają w systemach grzewczych stalowych i żeliwnych.

Filtry do CO w ofercie sklepu Terme.pl

Terme.pl to firma z branży sanitarno-grzewczej. Specjalizuje się w sprzedaży produktów instalacyjnych. Wśród oferty można znaleźć produkty przydatne do budowy instalacji hydraulicznej, takie jak pompy, systemy uzdatniania wody, sprzęgła hydrauliczne, zawory itp. Popularne marki takie jak HUSTY, ZETKAMA, USTM, EFAR, FERRO czy HONEYWELL proponują wysokiej jakości filtry do CO (np. filtry magnetyczne, osadowe, z reduktorem ciśnienia) oraz liczne akcesoria (np. wkłady piankowe i sznurkowe, zmiękczacze, wężyki).  Terme.pl zapewnia szybką wysyłkę, bezpieczne zakupy i bezproblemowe zwroty. Ponadto klienci mogą także liczyć na profesjonalne doradztwo i  miłą obsługę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1200 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Sklep O.K
2024-07-22
Polecam
pixel