Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Filtry strumieniowe (3)

Filtracja wody grzewczej pozwala ją oczyścić z niepotrzebnych cząsteczek (np. piasku, rdzy) i nadmiaru powietrza. Wówczas woda w instalacji centralnego ogrzewania zachowuje swoje właściwości, w przewodach nie osadzają się zanieczyszczenia i znacznie zmniejsza się ryzyko korozji. Na rynku występuje wiele rodzajów filtrów do centralnego ogrzewania, które chronią system przed spadkiem wydajności. Jednym z nich jest filtr strumieniowy.

Jak działa filtr strumieniowy?

Często mimo stosowania kilku filtrów siatkowych, po jakimś czasie woda kotłowa staje się brudna, a na pompach, w rurach, w kotle i ściankach grzejników powstaje ciemny osad. Jego nawarstwianie wpływa na działanie pomp i wydajność zaworów, co najczęściej jest przyczyną występujących awarii. Z kolei grzejniki i kocioł stopniowo tracą swoją sprawność cieplną. Te sytuacje zwiększają koszty eksploatacji instalacji grzewczej, zwiększają rachunki za energię i zmniejszają żywotność pieca grzewczego.

Drobne tlenki żelaza (magnetyt i hematyt), które mają właściwości magnetyczne i najczęściej osadzają się na elementach pomp i zaworów elektromagnetycznych, nie są możliwe do wychwycenia przez filtry siatkowe. Tym samym wymagane jest użycie innego rodzaju sprzętu. Producenci polecają wykorzystanie w układzie grzewczym filtrów strumieniowych. 

Filtr strumieniowy CO działa na zasadzie ruchu wirowego. Zabrudzona woda wpływa do filtra i uderzając o jego ścianki, rozbija większe cząstki zanieczyszczeń. Woda wpada do korpusu filtra, gdzie wprowadzana jest w ruch wirowy. Cięższe cząsteczki osadu transportowane są na zewnątrz głównego strumienia wody i spadają na dno filtra, a czysta woda kieruje się do wylotu u góry korpusu. 

Filtr strumieniowy z separatorem powietrza również wykorzystuje ruch wirowy do wychwytywania pęcherzyków powietrza i oddziela je od wody w dalszej części obudowy. Te, zgromadzone w najwyższej części korpusu, są usuwane z instalacji za pomocą automatycznego odpowietrznika. Oczyszczona woda kierowana jest do wylotu filtra.

Urządzenia tego rodzaju mają łatwą obsługę. Polega ona na okresowym usuwaniu nagromadzonych zanieczyszczeń poprzez zaworek spustowy. Filtry strumieniowe montuje się na powrocie do kotła, a wersję z separatorem najlepiej zainstalować na zasilaniu.

Dlaczego warto wyposażyć się w filtr strumieniowy CO?

Filtr strumieniowy CO ma wysoką skuteczność likwidowania bardzo drobnych zanieczyszczeń stałych wraz z jednoczesnym małym spadkiem ciśnienia. Jeśli w wodzie grzewczej znajdują się również cząstki powietrza, warto użyć filtra z separatorem. Sprzęt ten ma liczne zalety, do których można zaliczyć łatwy montaż, prostą konstrukcję, brak części ruchomych (np. wkładów), brak możliwości zapychania się i brak konieczności konserwacji.

Dzięki swoim właściwościom filtry tego typu są odpowiednie dla układów grzewczych, chłodniczych i cyrkulacji ciepłej wody. Należy pamiętać, że uzdatniona woda pozwala chronić instalację CO i zamontowany w niej elementy przed kamieniem kotłowym oraz korozją. W przeciwnym przypadku jest ona narażona na uszkodzenia i nieprawidłowe działanie.

Filtry strumieniowe w ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie Terme.pl występuje wszelkiego rodzaju sprzęt do filtracji wody grzewczej, od znanych i renomowanych marek takich jak AFRISO, FLAMCO, GIACOMINI, HUSTY czy TOP-THERM. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują wykonane z wysokiej jakości stopów metali filtry strumieniowe CO i filtry strumieniowe z separatorem powietrza. Dzięki nim instalacje mają gwarancję długotrwałej i efektywnej eksploatacji. Szeroki wybór rozmiarów dostępnych w sklepie sprawia, że z łatwością można je dopasować do różnorodnych systemów centralnego ogrzewania, dlatego z pewnością każdy klient znajdzie sprzęt zgodny z jego oczekiwaniami. Fachowcy zespołu Terme.pl zachęcają wszystkich inwestorów i instalatorów z branży remontowo-budowlanej do zapoznania się z asortymentem sklepu. Ich wsparcie wiedzą i doświadczeniem oraz szybkie i rzetelne realizacje zamówień to główne zalety firmy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 987 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-20
Przede wszystkim ekspresowo. Produkt dotarł cały bez uszkodzeń w 24h.
2024-04-17
Realizacja zamówienia przebiegła bez problemów. Polecam!
pixel