Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Poznaj korzyści instalacji fotowoltaiki!

2020-09-09
Poznaj korzyści instalacji fotowoltaiki!

Oszczędności z posiadania paneli fotowoltaicznych

Ogromne korzyści finansowe z posiadania paneli fotowoltaicznych mają nie tylko gospodarstwa domowe, ale także przedsiębiorstwa, które decydują się na ich montaż. Pierwszą zaletą jest redukcja kosztów za prąd. Energię ze słońca można wykorzystywać do zasilania wszystkich urządzeń elektronicznych, nie tylko sprzętów codziennego użytku, ale także samochodu elektrycznego. Ponadto wiele osób decyduje się także na to, aby prąd pożytkować też na podgrzewanie wody, czy ogrzewanie podłogowe. Ponadto osoby, które mają zamontowane panele, mogą odliczyć od podatku związane z nimi koszty. To tak zwana ulga termowizyjna, można ją stosować od początku 2019 roku. Limit odliczenia nie może być wyższy niż 53 tysiące złotych, jednak kiedy stosują go małżonkowie, to wspólnie mogą odliczyć maksymalnie 106 tysięcy złotych. Nie trzeba tego jednak odliczać w jednym roku, jeśli kwota przekracza dochód roczny, to można ją odliczać nawet przez 6 następujących po sobie lat podatkowych! Ulgę odliczysz także wtedy, gdy skorzystałeś z dofinansowania, albo zamontowałeś panele na innym budynku, niż własny dom. Może to być na przykład garaż, istotne jest to, abyś był jego właścicielem. Kolejną zaletą jest także brak podwyżek prądu przez przynajmniej 25 lat.

Instalacja fotowoltaiczna dla firm

Jeśli masz firmę, to możesz odsprzedawać nadwyżki energii do zakładu energetycznego. To kolejne korzyści finansowe. Natomiast osoby prywatne mogą nadwyżki prądu odbierać w ramach rozliczenia rocznego – do odbioru jest 80% oddanego prądu. Wylicza się, że inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się po około 6 latach, jednak biorąc pod uwagę wszystkie ulgi, korzyści finansowe, a także dofinansowanie, może okazać się, że naturalna energia zwróci się i zacznie na siebie zarabiać o wiele szybciej. Panele fotowoltaiczne to nie tylko oszczędności, ekologia i wygoda posiadania własnego prądu nawet wtedy, gdy będzie awaria sieci – to inwestycja!

Panele fotowoltaiczne – dopłaty do zakupu

Każda osoba, która chce zdecydować się na panele fotowoltaiczne, może skorzystać z dopłat z programu „Mój prąd”. Można dzięki niemu otrzymać dofinansowanie 50%, przy czym maksymalnie może ono wynosić 5 tysięcy złotych. Rolnicy mogą skorzystać  z innego dofinansowania – jest to program o nazwie „Agroenergia”

Warto także zweryfikować regionalne dopłaty i dodatki wynikające z przejścia na naturalną energię. Co jakiś czas pojawiają się nowe projekty, są jednak często ograniczone do mieszkańców konkretnego województwa, albo gminy. Nierzadko pojawiają się również dopłaty dla firm. Warto być na bieżąco i sprawdzać to, jakie są obecnie formy wsparcia i pomocy finansowej dla inwestycji fotowoltaicznych.

Ekologia – czyli czysta energia

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to doskonały sposób na to, aby zredukować emisję gazów do atmosfery. Prąd wytwarzany przy wykorzystaniu paneli nie generuje zanieczyszczeń. Czyste powietrze, tani prąd i ekologia – to same plusy, które skłaniają do montażu instalacji fotowoltaicznej coraz więcej osób. Same panele podlegają recyklingowi. Oznacza to, że nawet po ich zepsuciu czy zużyciu, będzie można je ponownie wykorzystać. Warto dodać, że energia słoneczna jest w pełni odnawialna. To również odróżnia ją od pozyskiwania prądu z paliw kopalnych. Energia słoneczna się nie skończy, nie zabraknie jej. Panele to alternatywa dla wiatraków, które mają wiele minusów – często giną w nich ptaki, bywają głośne, trudne w transporcie, a zużytych lub zepsutych części nie można zazwyczaj recyklingowych. Panele fotowoltaiczne są też odporne na różne warunki atmosferyczne (od gradu, poprzez deszcz, aż po śnieg).

Zakup paneli fotowoltaicznych to duży krok w stronę bardziej etycznego życia, z poszanowaniem dla natury. Są jednak także bardzo korzystne cenowo i opłacalne. Szybko się zwracają i umożliwiają produkcję czystej i taniej energii. Szereg możliwości dotyczących dofinansowania, ulg i dopłat przekonują coraz więcej Polaków. Jeśli zastanawiałeś się nad tym rozwiązaniem, to po lekturze tego artykułu nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości co do korzyści tego rozwiązania.

 

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Nie bez znaczenia jest sam rodzaj paneli, które się wykorzystuje. W naszym sklepie internetowym możesz wyposażyć się w profesjonalne i wykonane z najlepszych materiałów panele fotowoltaiczne. Dajemy na nie aż 12 miesięcy gwarancji! Posiadamy gotowe pakiety, które zawierają w sobie zestaw wszystkich niezbędnych elementów, w tym paneli. Nasze panele są innowacyjne i skonstruowane przy użyciu nowoczesnych technik oraz materiałów, dzięki czemu są nie tylko wydajne, ale wyróżniają się też długą żywotnością. Są odporne na uszkodzenia i skonstruowane w taki sposób, aby pobierać jak najwięcej energii. Nasi pracownicy pomogą Ci wybrać najlepszy zestaw dla Ciebie. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami!

Zobacz gotowe zestawy fotowoltaiczne

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień  2020
pixel