Opinie o Nas
Filtrowanie
Kategorie
Nowość
Wyprzedaż
Wyprzedaż
UPONOR Trójnik GW 20-Rp3/4"FT-20 S-PRESS 1014991
UPONOR Trójnik GW 20-Rp3/4"FT-20 S-PRESS 1014991
68,78 zł 36,29 zł 55,92 zł 29,50 zł
szt.
VALSIR Trójnik HDPE redukcyjny 75/56 < 45 VS0310012
VALSIR Trójnik HDPE redukcyjny 75/56 < 45 VS0310012
17,01 zł 10,21 zł 13,83 zł 8,30 zł
szt.
VALSIR Kolano HDPE fi 110 88 st. 30 VS0304011
VALSIR Kolano HDPE fi 110 88 st. 30 VS0304011
20,90 zł 12,54 zł 16,99 zł 10,20 zł
szt.
VALSIR Trójnik HDPE redukcyjny 90/50 < 45 VS0310015
VALSIR Trójnik HDPE redukcyjny 90/50 < 45 VS0310015
22,13 zł 13,28 zł 17,99 zł 10,80 zł
szt.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze. To duża inwestycja, której opłacalność została udowodniona wielokrotnie. Panele PV (fotowoltaiczne) muszą charakteryzować się solidnością i wysoką jakością wykonania. Tworząc instalację fotowoltaiczną z wysokiej jakości komponentów - znacząco ograniczysz swoje rachunki za prąd, a przy okazji - pomożesz środowisku naturalnemu.

Panele fotowoltaiczne – jak działają?

Fotowoltaika to proces polegający na pozyskiwaniu z promieniowania słonecznego energii. By móc go rozpocząć, potrzebne są panele PV, które złożone są z wielu ogniw fotowoltaicznych. Chcąc zwiększyć ich moc, łączy się je w moduły fotowoltaiczne. Promienie słoneczne padające na panele powodują, że dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego i wytworzenia energii elektrycznej.

Należy pamiętać, że panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd stały. W celu przekształcenia go na prąd przemienny (który wykorzystujemy do zasilania urządzeń), stosuje się inwertery

Panele PV montuje się w miejscach, gdzie będą jak najdłużej wystawione na ekspozycję promieni słonecznych. Istnieje możliwość zamontowania ich na dachu, ale również przy ziemi na specjalnym stelażu. Miejsce wybiera się pod kątem maksymalizacji pozyskiwanej energii.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Panele PV można podzielić na dwa rodzaje: panele fotowoltaiczne monokrystaliczne i panele fotowoltaiczne polikrystaliczne.

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne

Ten rodzaj paneli, który ze względu na swoją konstrukcję, cechuje się przeważnie wydajnością na poziomie ok. 20%. W zależności od jakości produktu, wymiarów i technologii producenta, ta wartość może być wyższa lub niższa.

Panele PV są stosunkowo odporne na wysokie  i niskie temperatury, co jest dużą zaletą w przypadku naszego klimatu w ostatnich latach. Posiadają temperaturę roboczą w przedziale -40°C ~ +85°C, co jest standardem dla tych elementów instalacji fotowoltaicznej.

Cechą charakterystyczną monokrystalicznych paneli PV jest ich kolor. Występują w różnych odcieniach koloru granatowego. Można znaleźć je również w kolorze czarnym.

W naszej ofercie znajdziesz panele fotowoltaiczne 330W - 380W.

Panele fotowoltaiczne polikrystaliczne

Panele PV o konstrukcji polikrystalicznej również mogą cechować się wydajnością na poziomie ok. 20% - jednak muszą być to panele wyższej jakości. Przeważnie ich wydajność jest na poziomie ok. 16%, a wiąże się to z ich konstrukcją, przez którą elektrony mają mniejszą swobodę poruszania się.

Dzięki swojemu kolorowi (czerń), są uniwersalne pod względem estetycznym. Wykorzystanie ich na dachach o różnym kolorze, nie stanowi problemu estetycznego dla właściciela.

Jakie panele fotowoltaiczne kupisz w naszym sklepie internetowym?

W naszej ofercie znajdziesz Panele PV, które pozwolą stworzyć Ci instalację fotowoltaiczną na lub obok budynku. Panele fotowoltaiczne w sklepie internetowym Terme.pl, to wysokiej jakości komponenty instalacji fotowoltaicznej, które zapewnią Ci bezproblemową eksploatację przez wiele lat.

Panele fotowoltaiczne Hewalex cieszą się dobrą opinią wśród instalatorów i użytkowników. Dostępne u nas modele, dzięki swojej wysokiej wydajności w granicach 20-21%, sprawdzą się świetnie do użytku domowego, jak i firmy.

Możesz również zdecydować się na panele fotowoltaiczne BlueSun. Zastosowana np. w modelu BSM330-120 HalfCut Full Black technologia, pozwala na bardzo dobre rozpraszanie ciepła, co pozwala uniknąć powstawania hot spotów (gorących punktów), które obniżają efektywność pracy paneli.

Jeżeli poszukujesz więcej modeli w atrakcyjnych cenach, sprawdź jeszcze nasze panele fotowoltaiczne JA Solar oraz panele fotowoltaiczne CSUN.

Dzięki nim zapewnisz swojemu gospodarstwu domowemu, albo firmie prąd, który powstaje bez zanieczyszczania atmosfery. Skorzystaj z naszej oferty i zainwestuj w zieloną, odnawialną energię.

Panele fotowoltaiczne cena

Panele PV w zależności od mocy, wielkości, rodzaju (mono- lub polikrystaliczne), producenta oraz technologii, mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W przypadku każdej instalacji fotowoltaicznej, dokonuje się indywidualnej wyceny, względem faktycznego zapotrzebowania na ilość i moc generowaną przez ten element. Jednak koszt tej inwestycji można zminimalizować.

Współcześnie można skorzystać z wielu atrakcyjnych form dofinansowania, które dodatkowo zmniejszają koszty instalacji. Takie programy jak “Mój Prąd” czy “Agroenergia”, pozwalają znacząco zmniejszyć koszt inwestycji, jaki trzeba ponieść. Warto decydować się na panele fotowoltaiczne wysokiej jakości, które będą niezawodnie dostarczały energię przez wiele lat.

Instalacja paneli słonecznych to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie. Jest niezwykle korzystne nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także dla wielu firm. To inwestycja, która zwraca się po kilku latach, a w przypadku większych przedsiębiorstw, dzieje się to o wiele szybciej. Wiąże się to ze znaczącym spadkiem opłat za zużycie energii elektrycznej.

Nie można zapomnieć również o najważniejszym aspekcie dla nas wszystkich - czyli ekologii. Wytwarzanie energii w ten sposób (zwłaszcza tam gdzie jest duże zużycie), pozwala chronić środowisko naturalne. Brak spalin, dymu, czy odpadów powstających podczas wytwarzania energii elektrycznej, pozwala zatroszczyć się o lepsze jutro dla następnych pokoleń.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium