Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Przepływowy podgrzewacz wody - wygoda i oszczędność

2022-10-19
Przepływowy podgrzewacz wody - wygoda i oszczędność

Przepływowy podgrzewacz wody z czasem zyskuje coraz większa popularność zarówno wśród klientów prywatnych jak i specjalistów. Wszystko dzięki licznym zaletom tego nowoczesnego urządzenia - stały dostęp do ciepłej wody, wysoka efektywność, prosty montaż i intuicyjna obsługa. Na rynku można spotkać wiele rodzajów ogrzewaczy wody, dlatego też przed zakupem warto zorientować się, który z nich jest najlepszy. Jakie parametry o tym decydują? Jak działa tego typu urządzenia i gdzie może być zamontowane? Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się jak dobrać model idealny do Twojego domu. 

Przepływowy podgrzewacz wody - co to jest?

Przepływowe podgrzewacze wody stosowane są głównie w budynkach, gdzie ciepłą woda nie jest doprowadzana centralnie. Mogą być podłączone zarówno do instalacji zasilanej z wodociągu jak i innego ujęcia wody. Tego typu urządzenia nie posiadają zbiornika na wodę do magazynowania cieczy i utrzymywania jej w stałej temperaturze dlatego nie zajmują zbyt dużo miejsca. Podgrzewają wodę tylko w momencie odkręcenia kurka w kranie, dzięki czemu uznawane jest za bardzo ekonomiczne rozwiązanie dla każdego. Nowoczesne modele przepływowych podgrzewaczy umożliwiają szybkie pozyskiwanie wody o stabilnej temperaturze w dowolnym momencie. 

Zasada działania przepływowego podgrzewacza wody

19.10.1022.blogpost.zasada-dzialania-przeplywowego-podgrzewacza-wody

Głównym zadaniem podgrzewacza wody jest doprowadzenie do kranu wody o określonej temperaturze. W przypadku urządzeń gazowych, podgrzewanie cieczy jest możliwe dzięki wymiennikowi ciepła umieszczonemu nad palnikiem gazowym. Na rynku można spotkać modele z różnego rodzaju zapalnikami, na przykład podgrzewacz z płomieniem dyżurnym, który sprawia, że ogień pali się nieustannie. Tego rodzaju urządzenia zużywają więcej paliwa, dlatego Klienci coraz częściej sięgają po bardziej nowoczesne urządzenia typu 3-fazowy elektryczny przepływowy podgrzewacz wody, w którym zastosowano elementy grzejne, a moc grzewcza dostosowuje automatyczny system. 

Bojler a przepływowy podgrzewacz wody

Przepływowy podgrzewacz wody elektryczny uruchamiany jest w momencie odkręcenia kurka z ciepłą wodą, czyli otwarcia wpływu w punkcie poboru. Możliwość ogrzewania wody na bieżąco sprawia, że to rozwiązanie jest mniej kosztowne dla użytkowników niż pojemnościowy podgrzewacz, w którym musi być utrzymana stała temperatura. Co więcej, model przepływowy możesz zamontować w dowolnym miejscu blisko ujścia wody, a jego niewielkie wymiary nie ograniczają zbytnio przestrzeni użytkowej. 

Przepływowy podgrzewacz wody świetnie sprawdza się w budynkach, gdzie istnieje niewielka ilość punktów poboru wody, a mieszkańcy mają stosunkowo niewielkie potrzeby jeśli chodzi o dostęp do ciepłej wody. W budynkach, gdzie występuje wiele punktów poboru wody, z których korzysta kilkuosobowa rodzina lepszym rozwiązaniem będą zasobniki c.w.u., które zapewnią dostęp do ciepłej wody dla większej liczby domowników.

Przepływowy podgrzewacz wody elektryczny czy na gaz?

Gazowy przepływowy podgrzewacz wody to tradycyjny piecyk zasilany gazem płynnym lub ziemnym. Według wielu użytkownik są tańsze w eksploatacji od modeli elektrycznych, ale zajmują zdecydowanie więcej miejsca. Utrudnieniem montażowym w przypadku gazowych przepływowych ogrzewaczy wody może być również fakt, że modele z otwartą komorą spalania wymagają podłączenia do komina. Zaś urządzenia z zamkniętą komorą spalania muszą mieć jeszcze doprowadzone powietrze z zewnątrz za pomocą specjalnego przewodu. 

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody podłączane są do instalacji energetycznej, a więc zasila się je prądem. Ich największą zaletą jest to, że doprowadzają wodę do wymaganej temperatury niemalże błyskawicznie zapobiegając stratom zimnej wody. Klienci decydujący się na model elektryczny mają do wyboru urządzenia jedno i trójfazowe o różnej mocy. Dzięki temu każdy może znaleźć najbardziej wydajny produkt do swojego domu. 

Gdzie znajdują zastosowanie przepływowe podgrzewacze wody?

19.10.1022.blogpost.przeplywowy-podgrzewacz-wody-do-lazienki

 Przepływowe elektryczne podgrzewacze wody znajdują zastosowanie głównie w łazienkach i kuchniach. Do zapewnienia ciepłej wody w standardowym zlewozmywaku kuchennym zazwyczaj wystarczy niewielkie urządzenie o mocy do 3.5 kW. Przepływowy podgrzewacz wody do prysznica powinien charakteryzować się większa wydajnością, dlatego zalecamy wybór modelu o mocy do 6 kW. Niektóre, nowoczesne urządzenia do podgrzewania wody można zakupić od razu w zestawie z baterią i słuchawką prysznicową. 

 

Wielu klientów decyduje się na zastosowanie podgrzewaczy dwupunktowych, czyli takich, które mogą obsługiwać dwa punkty poboru wody jednocześnie, przykładowo w łazience umywalkę i prysznic. Tego typu urządzenie musi jednak charakteryzować się dużo większa mocą sięgająco około 14 kW. 

Zalety przepływowych podgrzewaczy wody

Największą zaletą przepływowych podgrzewaczy wody jest komfort, jaki zapewniają mieszkańcom. Stały i szybki dostęp do ciepłej wody jest dzisiaj bardzo ważny, a posiadając dobrze dobrany model podgrzewacza możesz liczyć na jego poprawne funkcjonowanie przez wiele lat. Na korzyść urządzeń przepływowych przemawia również bardzo prosty montaż i intuicyjna obsługa. Nie musisz dopłacać specjaliście za podłączenia ogrzewacza ani dokonywać skomplikowanych modernizacji w domu.  

Co więcej, najnowsze modele projektowane są z dbałością o walory wizualne, dlatego kupując podgrzewacz nie musisz martwić się o to, że swoim nieforemnym i nieatrakcyjnym wyglądem oszpeci wnętrze Twojego domu. Innowacyjna technologia sprawia, że urządzenia działa automatycznie, a obsługa nie przysparza użytkownikom żadnych problemów. Wystarczy odkręcić kran i już możesz cieszyć się dostępem do ciepłej wody. 

Jak dobrać odpowiedni podgrzewacz wody?

Wybór odpowiedniego urządzenia zależy od zapotrzebowania domowników. Najczęściej wybieranym modelem do domu jest przepływowy podgrzewacz wody elektryczny 230v, który można zakupić w wariancie od trzech do dwudziestu kilowatów. Mniejsza moc 3 kW pozwala na podgrzanie wody do około 50 stopni Celsjusza. To niezbyt wysoka temperatura, dlatego wielu użytkowników decyduje się jednak na zakup podgrzewacza z większym zakresem mocy. 

W ofercie sklepu terme.pl znajdziesz wiele modeli elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody zróżnicowanych pod kątem mocy i wydajności. Oferujemy tylko najnowocześniejszy sprzęt od sprawdzonych producentów. 

Pokaż więcej wpisów z Październik  2022
pixel