Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Oczyszczanie powietrza poprzez ozonowanie. Dlaczego warto?

2020-05-27
Oczyszczanie powietrza poprzez ozonowanie. Dlaczego warto?

Na czym polega ozonowanie powietrza?


Każdy z nas kojarzy wspaniałe powietrze po burzy, jest rześkie, a każdy oddech to wspaniałe doświadczenie. Ten zapach czystości i łatwość oddechu spowodowane są właśnie ozonem, który powstaje w wyniku burzy. Ozonowanie powietrza to wykorzystanie technik stosowanych przez samą naturę. Jest wiele metod i urządzeń służących poprawie jakości powietrza wewnątrz mieszkań, biur, restauracji czy salonów kosmetycznych i urody. Jednak to właśnie ozonowanie jest uznawane za jedną z najskuteczniejszych technik. Polega na generowaniu ozonu, który utlenia i neutralizuje cząsteczki nieprzyjazne dla człowieka. Należą do nich przede wszystkim grzyby, wirusy oraz bakterie, jednak poprzez ozonowanie można pozbyć się także nieprzyjemnych zapachów, pleśni czy alergenów. Właśnie dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla alergików czy osób, którym zależy na bezpiecznym powietrzu. Ozonowanie powietrza jest bardzo skuteczne – nie wymaga używania środków chemicznych, które co prawda zabijają bakterie i wirusy, ale jednocześnie nie są neutralne dla organizmu człowieka. To bezpieczna alternatywa dla osób, które są uczulone czy chcą zapewnić sobie spokojny oddech. Ozonowanie polega na włączeniu generatora ozonu. Nie trzeba wykonywać przy tym żadnych dodatkowych działań.


Ozonowanie dla Twojego domu i firmy


Poprzez ozonowanie można skutecznie odkazić powietrze w wielu pomieszczeniach. W domach przyda się to każdemu, jednak docenią je przede wszystkim osoby uczulone, które silnie reagują na pyłki, kurz czy roztocza. Metoda oczyszczania polegająca na ozonowaniu pozbawi pomieszczenie bakterii, wirusów i grzybów, które wpływają negatywnie na zdrowie i samopoczucie. To doskonały sposób dla właścicieli salonów kosmetycznych, fryzjerskich, a nawet restauracji czy hoteli. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie największego bezpieczeństwa klientom. Odkażanie to zwiększenie komfortu gości restauracji czy salonów urody. Ozonowanie może okazać się bezcenne w przypadku pozbywania się złych zapachów. Może być to zarówno woń stęchlizny, zgnilizny, jak i nieprzyjemne zapachy odzwierzęce, albo powstające podczas gotowania. Ozonowanie powietrza jest przede wszystkim bezpieczne, wygodne i nie wymaga wysiłku.


Ozonowanie powietrza - popraw swój komfort i twojej rodziny


Dzięki generatorowi ozonu możesz z łatwością, bez użycia chemii oczyścić powietrze w swoim domu. To o wiele skuteczniejsze i szybsze niż stosowanie do odkażania środków na bazie toksycznych substancji. Ozon pozwoli Ci pozbyć się przykrych zapachów, ale również pleśni. Jego utleniające właściwości są doceniane przez astmatyków, alergików i osoby, którym zależy na czystym powietrzu bez bakterii i wirusów. Można wykorzystać ozonowanie powietrza również do dezynfekcji pomieszczeń po kwarantannie. Jeśli wyposażysz się w urządzenie do ozonowania, to umożliwisz sobie sprawne pozbywanie się roztoczy, które współcześnie odpowiadają za silne alergie. Zakup generatora to inwestycja na długie lata. Szybko zauważysz jej pozytywne skutki w postaci spokojnego oddechu, zmniejszenia objawów alergii czy usunięcia brzydkich zapachów, stęchlizny oraz grzybów i pleśni. Ozonowanie to sposób na dezynfekcje, który pozwala na przeciwdziałanie pojawianiu się problemów zdrowotnych związanych z wdychaniem szkodliwych substancji. Ten sposób na oczyszczanie powietrza zaleca się przede wszystkim osobom starszym, które są mniej odporne. Warto wyposażyć się w generator ozonu, w szczególności w przypadku posiadania dzieci. Po ozonowaniu powietrze jest czyste, świeże, łatwo się nim oddycha.


Co musisz wiedzieć o ozonowaniu?


Ozonowanie odbywa się poprzez włączenie generatora. Po zakończeniu jego pracy nie można wchodzić do pomieszczenia przez pewien czas. Najczęściej są to 2 godziny, wysokie stężenie ozonu nie jest bezpieczne dla człowieka, dlatego konieczne jest odczekanie wyznaczonego czasu. Podczas tej metody oczyszczania i odkażania nie stosuje się żadnych innych substancji niż ozon. To gaz, który charakteryzuje się silnymi właściwościami utleniającymi. Stosuje się go nawet do dezynfekcji wody. Doskonałe efekty ozonowania można zaobserwować nie tylko podczas oczyszczania powietrza, ale także podczas dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów w samochodzie oraz klimatyzacji.


Jakie urządzenie do ozonowania powietrza będzie najlepsze?


Dobrym rozwiązaniem będzie zakup generatora ozonu podłączanego do prądu o małych rozmiarach i niewielkiej wadze. Dzięki temu każdy będzie mógł z łatwością obsłużyć takie urządzenie i samodzielnie oczyszczać oraz dezynfekować przestrzenie o różnym rodzaju. Wydajne, praktyczne i szybkie w działaniu będą urządzenia o wydajności do 15000 mg/h – dzięki temu ozonowanie przebiegnie szybko i sprawnie. Zachęcamy do wizyty w naszym sklepie online i zakup generatora ozonu, który będzie przydatny w domu, biurze, salonach, placówkach medycznych restauracjach i wielu innych miejscach.

Pokaż więcej wpisów z Maj  2020

Produkty powiązane

pixel