Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła typu split?

2023-04-24
Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła typu split?

Pompa ciepła monoblok czy split?

Obie opcje, czyli pompa ciepła monoblok i split, mają swoje zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia do swojego domu. Pompy ciepła monoblok są bardziej kompaktowe i łatwiejsze w montażu, ponieważ cała jednostka zlokalizowana jest w jednym miejscu. Jednakże, ze względu na swoją konstrukcję, są zazwyczaj mniej wydajne niż pompy ciepła split, ponieważ wymagają one pracy przy wyższych temperaturach, aby zapewnić wystarczającą ilość ciepła do ogrzewania pomieszczeń.

Pompa ciepła typu split z kolei składa się z dwóch oddzielnych jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej. Dzięki temu, wewnętrzna jednostka może być umieszczona w dowolnym miejscu w domu, zapewniając większą elastyczność w zakresie projektowania systemu ogrzewania. Ponadto, takie pompy ciepła są zazwyczaj bardziej wydajne i ekonomiczne, ponieważ zewnętrzna jednostka może pracować przy niższych temperaturach, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie energii.

Podsumowując, dobór pompy ciepła zależy od indywidualnych preferencji, a także od warunków technicznych w danym budynku. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z fachowcami, którzy pomogą wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla danego przypadku.

Korzyści z montażu pompy ciepła split

Powietrzne pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne ze względu na wiele korzyści, jakie oferują w porównaniu do tradycyjnych systemów ogrzewania. Oto kilka głównych zalet montażu powietrznej pompy ciepła split.

Wydajność energetyczna

Oszczędzanie na energii elektrycznej

Pompy ciepła split są znacznie bardziej wydajne niż tradycyjne systemy ogrzewania, co oznacza, że zużywają mniej energii elektrycznej do wytwarzania ciepła. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu energii z otoczenia, co sprawia, że są bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska. W standardowy dom o metrażu od 120 do 150 m2 wystarczy niewielkie urządzenie, takie jak pompa ciepła split 9kw charakteryzująca się dużą wydajnością energetyczną, co oznacza, że pozwala ona na osiągnięcie wysokiej temperatury w pomieszczeniach przy niskim zużyciu energii elektrycznej. 

Pompy ciepła split o mocy 9kW sprawdzą się zwłaszcza w domach jednorodzinnych, gdzie potrzeba ogrzewania nie jest bardzo duża, ale jednocześnie wymagana jest wysoka jakość oraz niezawodność urządzenia. W zależności od potrzeb, taka pompa ciepła może być stosowana zarówno jako główne źródło ogrzewania, jak i jako dodatkowe źródło ciepła. Warto jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej mocy pompy ciepła split zależy od wielu czynników, takich jak izolacja budynku, lokalizacja, rodzaj instalacji grzewczej, czy też zapotrzebowanie na ciepło.

Niskie koszty eksploatacji

Ze względu na swoją wydajność energetyczną, pompy ciepła split pozwalają na znaczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem domu. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu energii z otoczenia, pompy ciepła split mogą przyczynić się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Niezależność od warunków atmosferycznych

Pompy ciepła split działają na zasadzie przetwarzania energii z otoczenia, co oznacza, że nie są uzależnione od warunków atmosferycznych. Dzięki temu, pompy ciepła split pozwalają na nieprzerwane dostarczanie ciepła bez względu na to, czy panuje mróz, czy też upał.

Cicha praca pompy ciepła split

Pompy ciepła split pracują bardzo cicho, co oznacza, że nie będą przeszkadzały domownikom w codziennym funkcjonowaniu. W porównaniu do tradycyjnych systemów ogrzewania, które często generują hałas, pompy ciepła split są bardziej przyjazne dla użytkowników.

Łatwość montażu

Montaż pompy ciepła split jest prosty i szybki, co oznacza, że można ją łatwo zainstalować w każdym domu. Ponadto, dzięki temu, że jednostka zewnętrzna może być oddalona od wewnętrznej, łatwiej jest znaleźć odpowiednie miejsce na instalację urządzenia.

Możliwość sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu

Pompy ciepła split pozwalają na indywidualne sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu, co oznacza, że użytkownicy mogą dostosować ciepło do swoich indywidualnych preferencji. Dzięki temu, że pompa ciepła split działa na zasadzie rozprowadzania ciepła za pomocą specjalnych jednostek w każdym pomieszczeniu, możliwe jest osiągnięcie optymalnej temperatury w każdym miejscu w domu. Dzięki temu, nie trzeba ogrzewać całego domu, jeśli tylko potrzebujemy ciepła w jednym pokoju. To pozwala na znaczne oszczędności, gdyż zużywa się tylko tyle energii, ile jest potrzebne do osiągnięcia pożądanej temperatury w konkretnym pomieszczeniu.

Ponadto, pompy ciepła split pozwalają na znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. W przypadku pomp ciepła split, energia cieplna jest pobierana z powietrza lub ziemi, a nie z paliw kopalnych. W ten sposób, nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również dbamy o środowisko.

Sterowanie temperaturą w pokoju przy pomocy dotykowego sterownika

Warto podkreślić, że pompy ciepła split są również bardzo łatwe w obsłudze, co oznacza, że użytkownicy nie muszą martwić się o skomplikowaną konserwację urządzenia. Wystarczy regularnie wymieniać filtry powietrza i przeprowadzać okresową kontrolę, aby pompa ciepła split działała sprawnie i bezawaryjnie przez wiele lat.

Estetyczny wygląd

Pompy ciepła split charakteryzują się estetycznym wyglądem, co oznacza, że nie wpływają negatywnie na wygląd budynku. Jednostka wewnętrzna jest zazwyczaj stosunkowo niewielka i może być umieszczona w dowolnym miejscu, co pozwala na zachowanie estetyki wnętrza.

Wybieraj wysokiej jakości pompy ciepła typu split

Wybierając pompy ciepła typu split, warto zwrócić uwagę na jakość urządzenia, aby mieć pewność, że będzie ono działać niezawodnie przez wiele lat. Pompa ciepła split wysokiej jakości to inwestycja na długie lata, która pozwoli na oszczędność energii oraz pieniędzy.

Przede wszystkim, należy sprawdzić producenta urządzenia oraz jego reputację na rynku. Wybierając pompy ciepła split renomowanych producentów, mamy większą pewność co do jakości oraz niezawodności urządzenia. Takie pompy ciepła zazwyczaj są wykonane z najwyższej jakości materiałów i wyposażone w nowoczesne technologie, co wpływa na ich wydajność oraz trwałość.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wybór odpowiedniej mocy pompy ciepła, dostosowanej do wielkości budynku i zapotrzebowania na ciepło. Przy wyborze urządzenia warto skonsultować się z fachowcami, którzy pomogą dobrać odpowiednią moc pompy ciepła dla danego budynku.

Istotne jest również zwrócenie uwagi na parametry techniczne pompy ciepła, takie jak współczynnik wydajności energetycznej COP oraz temperatura robocza. Im wyższy współczynnik COP, tym urządzenie jest bardziej wydajne i oszczędniejsze w eksploatacji. Temperatura robocza określa zakres temperatur, w którym pompa ciepła działa sprawnie. W przypadku pompy ciepła split, temperatura robocza powinna być dopasowana do temperatury panującej na zewnątrz, aby urządzenie działało z maksymalną wydajnością.

Warto również zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe oferowane przez pompę ciepła, takie jak np. sterowanie z poziomu smartfona czy też system automatycznego odszraniania, który pozwala na uniknięcie powstawania lodu na zewnętrznej jednostce w czasie mrozów.

Podsumowując, wybierając wysokiej jakości pompy ciepła typu split, warto zwrócić uwagę na producenta, moc urządzenia, parametry techniczne oraz dodatkowe funkcje. Inwestycja w dobrze dobraną i wysokiej jakości pompę ciepła split to pewność oszczędności na kosztach ogrzewania oraz ochrony środowiska naturalnego.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2023
pixel