Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kolektory słoneczne

Odnawialne źródła energii cieplnej cieszą się coraz większą popularnością. Dobrej jakości kolektory słoneczne to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie grzewcze, w które warto zainwestować. Jednak tylko odpowiednio dobrana instalacja jest gwarancją opłacalności i niezawodności.

Kolektory słoneczne - ekologia i oszczędność

Panele słoneczne są przede wszystkim przyjazne dla środowiska naturalnego. Pobierają one energię ze słońca i przetwarzają ją na prąd stały. Za pomocą inwertera, zwanego też falownikiem, prąd stały zostaje przekształcony w prąd zmienny, który zasila nasze domy i mieszkania. Warto przy tym pamiętać, że kolektory słoneczne pozwalają uniezależnić się od bieżących cen energii. Instalacje solarne stanowią więc rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne.

Jakie panele słoneczne wybrać?

Najlepsze panele słoneczne na dach to takie, które są w stanie wygenerować dostatecznie dużą ilość mocy. Warto zwracać uwagę na materiał, z którego zostały wykonane kolektory. To w dużej mierze właśnie on decyduje o sprawności i wydajności pracy całej instalacji. Dobrym wyborem okażą się panele słoneczne wykonane na przykład z aluminium lub miedzi. Przed zakupem kolektorów należy sprawdzić, czy wybrany produkt pozwala na montaż instalacji na dachach o różnych kątach nachylenia.

Kolektory słoneczne płaskie

To najbardziej popularny rodzaj paneli słonecznych. Składają się one z płyty zwanej absorberem i rur wyposażonych w czujniki grzewcze. Ten typ kolektorów zapewnia niemal bezkosztowe ogrzewanie.

Kolektory słoneczne próżniowe

Kolektory słoneczne próżniowe są zbudowane z systemu rur próżniowych. Próżnia w przewodach minimalizuje straty ciepła, co zapewnia większą efektywność i wydajność całej instalacji.

Kolektory słoneczne skupiające

To najrzadziej spotykany na terenie naszego kraju typ kolektorów słonecznych. Znajduje on swoje zastosowanie wyłącznie w miejscach, w których możliwe jest osiągnięcie bardzo wysokiej temperatury.

Panele słoneczne w ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie sklepu Terme.pl znajdziesz kolektory słoneczne płaskie, które spełniają wszystkie obowiązujące normy. To nowoczesne produkty, które gwarantują sprawność i niezawodne działanie przez wiele lat. Postawiliśmy na znanych i cenionych producentów paneli słonecznych takich jak IMMERGAS, czy KOSPEL.

Kolektory słoneczne - cena

Ile kosztują panele słoneczne? Ich cena uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Najważniejszym z nich jest jakość produktu oraz trwałość wykorzystanych przy produkcji materiałów. Oczywiście, im większa instalacja, tym więcej kolektorów, a co za tym idzie, większe koszty. Trzeba pamiętać jednak, że w przypadku paneli słonecznych niekoniecznie te najdroższe okażą się najlepszym wyborem. Nawet produkty ze średniej półki mogą okazać się niezwykle wydajne i odporne. Warto pamiętać, że choć cena kolektorów słonecznych nie należy do najniższych, koszty instalacji solarnej szybko się zwrócą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1202 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Sklep O.K
2024-07-23
Bardzo sprawna realizacja zamówienia. Polecam!!!
pixel