Opinie o Nas
Filtrowanie
Kategorie
Nowość
Wyprzedaż
Wyprzedaż
UPONOR Trójnik GW 20-Rp3/4"FT-20 S-PRESS 1014991
UPONOR Trójnik GW 20-Rp3/4"FT-20 S-PRESS 1014991
68,78 zł 36,29 zł 55,92 zł 29,50 zł
szt.
VALSIR Trójnik HDPE redukcyjny 75/56 < 45 VS0310012
VALSIR Trójnik HDPE redukcyjny 75/56 < 45 VS0310012
17,01 zł 10,21 zł 13,83 zł 8,30 zł
szt.
VALSIR Kolano HDPE fi 110 88 st. 30 VS0304011
VALSIR Kolano HDPE fi 110 88 st. 30 VS0304011
20,90 zł 12,54 zł 16,99 zł 10,20 zł
szt.
VALSIR Trójnik HDPE redukcyjny 90/50 < 45 VS0310015
VALSIR Trójnik HDPE redukcyjny 90/50 < 45 VS0310015
22,13 zł 13,28 zł 17,99 zł 10,80 zł
szt.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zestawy solarne pozwalają Ci zakupić gotowe instalacje, które posiadają w pełni kompatybilne podzespoły. Przy ich użyciu możesz dostarczyć ciepłą wodę użytkową (c.w.u.) do swojego budynku. Wykorzystanie kolektorów słonecznych do ogrzewania wody, pozwoli Ci zredukować opłaty za podgrzewanie c.w.u..

Zestawy solarne - co to takiego?

Jest to instalacja, która umożliwia Ci wytwarzanie c.w.u.. Kolektory przy pomocy absorberów nagrzewają specjalny płyn solarny, który znajduje się w instalacji. Ten przekazuje ciepło przy pomocy przewodów do podgrzewacza, a stamtąd woda trafia do wymiennika na ciepłą wodę użytkową. Co istotne - płyn znajdujący się w instalacji nie zamarza. W ten sposób możesz wykorzystywać zestawy solarne, o każdej porze roku. Należy wziąć pod uwagę, że instalacja solarna skutecznie wspiera główne źródło dostarczania c.w.u. w budynku.

Wydajność instalacji jest uzależniona od ilości kolektorów słonecznych. Przykładowo dostępny w naszej ofercie zestaw solarny ZSH.A-3 (bez wymiennika, 3 kolektory), w optymalnych warunkach jest w stanie zaspokoić potrzeby na poziomie ok. 50-60 litrów/osobę (średniodobowe zapotrzebowanie na c.w.u.).

Gdzie korzystać z zestawów solarnych?

Zestawy solarne dostępne w naszej ofercie to dobre rozwiązanie w przypadku domów całorocznych i domków letniskowych. Taka instalacja (w zależności od efektywności), pozwala na znaczące ograniczenie kosztów związanych z korzystaniem z ciepłej wody.

Zestawy solarne z powodzeniem wykorzystuje się w domach całorocznych. Oczywiście taka instalacja musi posiadać odpowiednie parametry, by skutecznie wspierać ogrzewanie c.w.u..

Zestaw solarny na działkę, umożliwia ograniczenie zużycia prądu, który pobiera wymiennik c.w.u. (tzw. bojler). Zmniejszenie wykorzystania energii elektrycznej do podgrzania wody w bojlerze, pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Dodatkowo, będziesz korzystał z w pełni odnawialnego źródła energii cieplnej. Zestaw solarny do domku letniskowego jak np. ZSH.A-3, pozwoli Ci cieszyć się ciepłą wodą użytkową przez cały rok - bez ponoszenia znacznych kosztów w okresie zwiększonego zużycia c.w.u..

Zestawy solarne - z czego się składają?

Każdy zestaw składa się z następujących elementów:

Kolektory słoneczne - służą do odbierania promieni słonecznych, które umożliwiają wytwarzanie przez nie ciepła. To z kolei dzięki glikolowi propylenowemu, przekazywane jest dalej. Ilość kolektorów ma wpływ na wydajność instalacji. Mogą występować w postaci płaskiej oraz rurowo-próżniowej.

Sterownik instalacji solarnej - odpowiada za sterowanie przepływem płynów, aby zapewnić optymalne nagrzewanie się wody w zbiorniku c.w.u..

Grupa pompowa - jej zadaniem jest wymuszenie obiegu płynu solarnego. Do pracy z taką substancją wytwarzane są specjalne pompy, których nie powinno się stosować w innych instalacjach, niż solarne.

Zbiornik wzbiorczy - odpowiada za regulację ciśnienia, które powstaje przy załączeniu się pompy czy zmianie objętości wody w instalacji.

Przewody - instalacja solarna wymaga użycia odpowiednich przewodów, którymi będą przekazywane płyny. Te znajdują się w gotowym zestawie i są przystosowane do pracy z innymi jego podzespołami.

Cena zestawów solarnych

Ogrzewanie domu przy pomocy instalacji solarnej, to inwestycja która zwraca się w przeciągu kilku lat. Dostępne w naszej ofercie zestawy, jak np. ZSH.A-3 (zestaw solarny bez wymiennika), to wydatek ok. 8 tys. złotych. Ceny będą się wahać, w zależności od złożoności zestawu, jego efektywności, czy wykorzystanych podzespołów.


Zestawy solarne, które znajdziesz w naszej ofercie, zostały stworzone z myślą o zmaksymalizowaniu wydajności i ekonomiczności instalacji, byś mógł korzystać z ciepłej wody użytkowej o wiele taniej.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium